| Runners: | 12 |
| Distance: | 7f 1y |
| Winner: | £25,770.00 |
| Last Year's Winner: | Lady Manzor |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m 7f 169y |
| Winner: | £25,770.00 |
| Last Year's Winner: | Tides Of War |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
| Runners: | 12 |
| Distance: | 6f 1y |
| Winner: | £33,501.00 |
| Last Year's Winner: | Westmorian |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £33,501.00 |
| Last Year's Winner: | Hitched |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
| Runners: | 12 |
| Distance: | 1m 1y |
| Winner: | £33,501.00 |
| Last Year's Winner: | Dingle |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
| Runners: | 12 |
| Distance: | 6f 1y |
| Winner: | £25,770.00 |
| Last Year's Winner: | Vocal Legend |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
| Runners: | 15 |
| Distance: | 1m 4f |
| Winner: | £25,770.00 |
| Last Year's Winner: | Obsidian Knight |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Lingfield
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays