| Runners: | 10 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £10,468.00 |
| Last Year's Winner: | Tsuki |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
| Runners: | 9 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £34,488.00 |
| Last Year's Winner: | Lady With The Lamp |
| Last Year's Result: | 2025-05-01 Chelmsford City
| Runners: | 6 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £39,697.00 |
| Last Year's Winner: | Crimson Advocate |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
| Runners: | 7 |
| Distance: | 2m |
| Winner: | £7,668.00 |
| Last Year's Winner: | Mr Hampstead |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
| Runners: | 9 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £5,574.00 |
| Last Year's Winner: | Pop Dancer |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m 1f 197y |
| Winner: | £23,193.00 |
| Last Year's Winner: | Sir Lowry's Pass |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £7,668.00 |
| Last Year's Winner: | Cavolo Nero |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
| Runners: | 10 |
| Distance: | 7f |
| Winner: | £10,468.00 |
| Last Year's Winner: | Consolidation |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Goodwood
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays