| Runners: | 16 |
| Distance: | 1m 7f 168y |
| Winner: | £3,697.00 |
| Last Year's Winner: | Highway One O Five |
| Runners: | 10 |
| Distance: | 3m 10y |
| Winner: | £18,004.00 |
| Last Year's Winner: | Coco Mademoiselle |
| Runners: | 9 |
| Distance: | 2m 4f 189y |
| Winner: | £5,281.00 |
| Last Year's Winner: | Salley Gardens |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays