| Runners: | 9 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £34,026.00 |
| Last Year's Winner: | Tiger Bay |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 9 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £51,540.00 |
| Last Year's Winner: | More Thunder |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 13 |
| Distance: | 1m 1f |
| Winner: | £51,540.00 |
| Last Year's Winner: | Fox Legacy |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 14 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £53,874.00 |
| Last Year's Winner: | Rumstar |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 12 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £25,770.00 |
| Last Year's Winner: | Invictus Gold |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 9 |
| Distance: | 1m 4f |
| Winner: | £25,770.00 |
| Last Year's Winner: | El Cordobes |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 11 |
| Distance: | 7f |
| Winner: | £15,462.00 |
| Last Year's Winner: | Silver Ghost |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
| Runners: | 16 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £20,616.00 |
| Last Year's Winner: | Great Chieftain |
| Last Year's Result: | 2025-05-03 Newmarket
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays