| Runners: | 3 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £13,500.00 |
| Last Year's Winner: | Wise Approach |
| Last Year's Result: | 2025-04-30 Ascot
| Runners: | 8 |
| Distance: | 1m 7f 209y |
| Winner: | £53,874.00 |
| Last Year's Winner: | Yashin |
| Last Year's Result: | 2025-04-30 Ascot
| Runners: | 8 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £53,874.00 |
| Last Year's Winner: | Big Mojo |
| Last Year's Result: | 2025-04-30 Ascot
| Runners: | 8 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £34,026.00 |
| Last Year's Winner: | Sardinian Warrior |
| Last Year's Result: | 2025-04-30 Ascot
| Runners: | 17 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £13,425.00 |
| Last Year's Winner: | Blue Day |
| Last Year's Result: | 2025-04-30 Ascot
| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £13,500.00 |
| Last Year's Winner: | My Cloud |
| Last Year's Result: | 2025-04-30 Ascot
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays