| Runners: | 12 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Carrigans Grove |
| Last Year's Result: | 2025-04-11 Dundalk
| Runners: | 12 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | €9,000.00 |
| Last Year's Winner: | Collective Power |
| Last Year's Result: | 2025-04-04 Dundalk
| Runners: | 13 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | €7,200.00 |
| Last Year's Winner: | Brigid's Cloak |
| Last Year's Result: | 2025-04-04 Dundalk
| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Bungle Inthedesert |
| Last Year's Result: | 2025-04-04 Dundalk
| Runners: | 9 |
| Distance: | 1m 2f 150y |
| Winner: | €10,200.00 |
| Last Year's Winner: | Umala |
| Last Year's Result: | 2025-04-04 Dundalk
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m 4f |
| Winner: | €7,200.00 |
| Last Year's Winner: | Beauparc |
| Last Year's Result: | 2025-04-04 Dundalk
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays