| Runners: | 13 |
| Distance: | 2m 7f 70y |
| Winner: | £9,678.00 |
| Last Year's Winner: | Minella Rescue |
| Runners: | 23 |
| Distance: | 2m 3f 207y |
| Winner: | £5,446.00 |
| Last Year's Winner: | Walk On High |
| Runners: | 27 |
| Distance: | 2m 3f 207y |
| Winner: | £3,697.00 |
| Last Year's Winner: | Rock On Tommy |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays