| Runners: | 26 |
| Distance: | 2m 0f 145y |
| Winner: | £5,281.00 |
| Last Year's Winner: | Blackwater Lilly |
| Runners: | 21 |
| Distance: | 2m 0f 145y |
| Winner: | £6,337.00 |
| Last Year's Winner: | Stream Of Stars |
| Runners: | 13 |
| Distance: | 2m 1f 77y |
| Winner: | £13,008.00 |
| Last Year's Winner: | Third Time Lucki |
| Runners: | 17 |
| Distance: | 3m 0f 30y |
| Winner: | £5,281.00 |
| Last Year's Winner: | Bumpy Evans |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays