| Runners: | 13 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £5,757.00 |
| Last Year's Winner: | Marsh Benham |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 12 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £18,319.00 |
| Last Year's Winner: | Burrito |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 10 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £6,480.00 |
| Last Year's Winner: | Humidity |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 16 |
| Distance: | 7f |
| Winner: | £6,480.00 |
| Last Year's Winner: | Montpellier |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £8,100.00 |
| Last Year's Winner: | Meblesh |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £8,100.00 |
| Last Year's Winner: | Meblesh |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 16 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £5,757.00 |
| Last Year's Winner: | Zarakerjack |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
| Runners: | 16 |
| Distance: | 1m 4f |
| Winner: | £5,757.00 |
| Last Year's Winner: | Amancio |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Newbury
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays