| Runners: | 7 |
| Distance: | 7f |
| Winner: | €13,200.00 |
| Last Year's Winner: | Italy |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
| Runners: | 15 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €10,200.00 |
| Last Year's Winner: | Banner Beauty |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
| Runners: | 17 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €9,000.00 |
| Last Year's Winner: | Summer Snow |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | €12,000.00 |
| Last Year's Winner: | Fortuna Vera |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
| Runners: | 6 |
| Distance: | 1m 6f |
| Winner: | €42,000.00 |
| Last Year's Winner: | Kyprios |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
| Runners: | 20 |
| Distance: | 1m 4f 180y |
| Winner: | €7,200.00 |
| Last Year's Winner: | Tatum |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
| Runners: | 10 |
| Distance: | 1m 4f |
| Winner: | €15,000.00 |
| Last Year's Winner: | Not Just Any Eagle |
| Last Year's Result: | 2025-05-16 Leopardstown
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays