| Runners: | 10 |
| Distance: | 2m 1f 162y |
| Winner: | £5,446.00 |
| Last Year's Winner: | The Boss Bear |
| Runners: | 7 |
| Distance: | 2m 3f 104y |
| Winner: | £3,248.00 |
| Last Year's Winner: | Fortunate Fella |
| Runners: | 12 |
| Distance: | 2m 1f 162y |
| Winner: | £2,376.00 |
| Last Year's Winner: | The Boss Bear |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays