| Runners: | 6 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £34,026.00 |
| Last Year's Winner: | Falakeyah |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
| Runners: | 10 |
| Distance: | 1m 1f |
| Winner: | £93,572.00 |
| Last Year's Winner: | Cinderella's Dream |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
| Runners: | 12 |
| Distance: | 1m 6f |
| Winner: | £51,540.00 |
| Last Year's Winner: | Story Horse |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
| Runners: | 19 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £297,728.00 |
| Last Year's Winner: | Desert Flower |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
| Runners: | 8 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £20,616.00 |
| Last Year's Winner: | Spicy Marg |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
| Runners: | 7 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £20,616.00 |
| Last Year's Winner: | Rising Power |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
| Runners: | 5 |
| Distance: | 1m 2f |
| Winner: | £15,462.00 |
| Last Year's Winner: | Lightening Mann |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Newmarket
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays