| Runners: | 22 |
| Distance: | 3m 7f 68y |
| Winner: | €45,000.00 |
| Last Year's Winner: | Shanbally Kid |
| Runners: | 4 |
| Distance: | 2m 4f 118y |
| Winner: | €74,999.00 |
| Last Year's Winner: | Jade De Grugy |
| Runners: | 18 |
| Distance: | 2m 4f 118y |
| Winner: | €60,000.00 |
| Last Year's Winner: | Hey Sunshine |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays