| Runners: | 6 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £15,462.00 |
| Last Year's Winner: | Havana Hurricane |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
| Runners: | 4 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £15,462.00 |
| Last Year's Winner: | Amiloc |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
| Runners: | 11 |
| Distance: | 5f |
| Winner: | £23,193.00 |
| Last Year's Winner: | Rosario |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
| Runners: | 9 |
| Distance: | 1m 3f 218y |
| Winner: | £39,697.00 |
| Last Year's Winner: | Shaha |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
| Runners: | 9 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £10,468.00 |
| Last Year's Winner: | Chairmanoftheboard |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
| Runners: | 7 |
| Distance: | 1m 1f 197y |
| Winner: | £5,574.00 |
| Last Year's Winner: | Grecian Legacy |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
| Runners: | 10 |
| Distance: | 1m 6f |
| Winner: | £7,668.00 |
| Last Year's Winner: | Diamond Bay |
| Last Year's Result: | 2025-05-02 Goodwood
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays