| Runners: | 8 |
| Distance: | 1m 7f 144y |
| Winner: | £5,446.00 |
| Last Year's Winner: | Soleil D'arizona |
| Runners: | 17 |
| Distance: | 2m 3f 203y |
| Winner: | £51,440.00 |
| Last Year's Winner: | The Flier Begley |
| Runners: | 11 |
| Distance: | 3m 1f 125y |
| Winner: | £9,770.00 |
| Last Year's Winner: | Duke Of Deception |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays