| Runners: | 14 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £77,310.00 |
| Last Year's Winner: | Berkshire Whisper |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Newcastle
| Runners: | 11 |
| Distance: | 7f 14y |
| Winner: | £77,310.00 |
| Last Year's Winner: | Heavenly Heather |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Newcastle
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m 5y |
| Winner: | £77,310.00 |
| Last Year's Winner: | Storm Star |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Newcastle
| Runners: | 14 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £77,310.00 |
| Last Year's Winner: | We Never Stop |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Newcastle
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m 2f 42y |
| Winner: | £90,195.00 |
| Last Year's Winner: | Salamanca |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Newcastle
| Runners: | 12 |
| Distance: | 2m 56y |
| Winner: | £90,195.00 |
| Last Year's Winner: | Wonder Legend |
| Last Year's Result: | 2025-04-18 Newcastle
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays