| Runners: | 11 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €10,200.00 |
| Last Year's Winner: | Dancing Teapot |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 16 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Deuteronomy |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 19 |
| Distance: | 1m 4f 40y |
| Winner: | €9,000.00 |
| Last Year's Winner: | Beauparc |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 8 |
| Distance: | 1m 1f 120y |
| Winner: | €18,600.00 |
| Last Year's Winner: | Gotomylovely |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 20 |
| Distance: | 1m 1f 120y |
| Winner: | €110,000.00 |
| Last Year's Winner: | Green Triangle |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 17 |
| Distance: | 1m 1f 120y |
| Winner: | €7,800.00 |
| Last Year's Winner: | Maestro Mark |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m 1f 120y |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Casheldale Lass |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
| Runners: | 15 |
| Distance: | 1m 1f 120y |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Casheldale Lass |
| Last Year's Result: | 2025-06-02 Gowran Park
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays