| Runners: | 11 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £5,400.00 |
| Last Year's Winner: | Sayidah Hard Spun |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Kempton
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £3,140.00 |
| Last Year's Winner: | Opening Bat |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Kempton
| Runners: | 14 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | £4,187.00 |
| Last Year's Winner: | Radiant Beauty |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Kempton
| Runners: | 14 |
| Distance: | 7f |
| Winner: | £6,281.00 |
| Last Year's Winner: | Al Ameen |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Kempton
| Runners: | 12 |
| Distance: | 6f |
| Winner: | £6,281.00 |
| Last Year's Winner: | Drama |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Kempton
| Runners: | 13 |
| Distance: | 1m 3f 219y |
| Winner: | £3,140.00 |
| Last Year's Winner: | Tatmeen |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Kempton
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays