| Runners: | 10 |
| Distance: | 7f |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Prince Of Eyeries |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
| Runners: | 9 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €9,600.00 |
| Last Year's Winner: | Inventress |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
| Runners: | 15 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €7,800.00 |
| Last Year's Winner: | Pierre Royal |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
| Runners: | 18 |
| Distance: | 1m |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Saxon Kingdom |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
| Runners: | 4 |
| Distance: | 1m 1f 100y |
| Winner: | €10,800.00 |
| Last Year's Winner: | Deressa |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
| Runners: | 17 |
| Distance: | 1m 5f 170y |
| Winner: | €7,200.00 |
| Last Year's Winner: | Inchiquin Star |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
| Runners: | 15 |
| Distance: | 2m 40y |
| Winner: | €6,000.00 |
| Last Year's Winner: | Omakase |
| Last Year's Result: | 2025-05-21 Gowran Park
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays