| Runners: | 4 |
| Distance: | 5f 7y |
| Winner: | £6,210.00 |
| Last Year's Winner: | Tiva |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
| Runners: | 5 |
| Distance: | 1m 5f 16y |
| Winner: | £15,462.00 |
| Last Year's Winner: | Faylaq |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
| Runners: | 3 |
| Distance: | 1m 68y |
| Winner: | £20,616.00 |
| Last Year's Winner: | Sallaal |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
| Runners: | 8 |
| Distance: | 1m 68y |
| Winner: | £4,187.00 |
| Last Year's Winner: | Cosmos Raj |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
| Runners: | 8 |
| Distance: | 6f 6y |
| Winner: | £3,664.00 |
| Last Year's Winner: | Mister Sky Blue |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
| Runners: | 13 |
| Distance: | 5f 7y |
| Winner: | £3,664.00 |
| Last Year's Winner: | Hurt You Never |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
| Runners: | 8 |
| Distance: | 1m 3f 15y |
| Winner: | £4,187.00 |
| Last Year's Winner: | Mister Daydream |
| Last Year's Result: | 2025-05-04 Hamilton
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays