| Winning Trainer: | P Hennessy |
| Winning Jockey: | Richard Condon |
| Runners: | 24 ran |
| Non-Runners: | 2, 3, 4, 27 |
| Unpl.Fav: | Radiator Springs (IRE) 9/2 F |
| Distances: | 11, 5 ½, 4 |
| Tote Win: | €42.80 |
| PL: | €7.50, €1.90, €3.80, €3.00 |
| EX: | €470.60 |
| Trifecta: | €0.00 |
| SF: | €201.16 |
| Tricast: | €2,868.87 |
| Winning Trainer: | R O'Sullivan |
| Winning Jockey: | Danny Gilligan |
| Runners: | 14 ran |
| Non-Runners: | 5 |
| Distances: | 4, 2 |
| Tote Win: | €6.90 |
| PL: | €2.00, €5.60, €1.30 |
| EX: | €137.10 |
| Trifecta: | €500.90 |
| SF: | €127.02 |
| Tricast: | €343.16 |
| Winning Trainer: | Mrs J Harrington |
| Winning Jockey: | Donagh Meyler |
| Runners: | 10 ran |
| Unpl.Fav: | Bunting (FR) 3/1 F |
| Distances: | 1 ¾, 1 ¼ |
| Tote Win: | €5.50 |
| PL: | €1.50, €1.60, €13.00 |
| EX: | €21.90 |
| Trifecta: | €2,486.60 |
| SF: | €23.66 |
| Tricast: | €2,365.03 |
| Winning Trainer: | Harry Derham |
| Winning Jockey: | J J Slevin |
| Runners: | 14 ran |
| Distances: | 6 ½, 6 |
| SF: | €69.61 |
| Tricast: | €613.40 |
| Runners: | 14 |
| Distance: | 2m 4f 80y |
| Winner: | €60,000.00 |
| Last Year's Winner: | James Du Berlais |
| Runners: | 5 |
| Distance: | 3m 213y |
| Winner: | €180,000.00 |
| Last Year's Winner: | Galopin Des Champs |
| Runners: | 16 |
| Distance: | 2m 132y |
| Winner: | €33,000.00 |
| Last Year's Winner: | Carrigmoornaspruce |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays