| Runners: | 24 |
| Distance: | 2m 3f 29y |
| Winner: | £5,446.00 |
| Last Year's Winner: | Twist Of Fatecatch |
| Runners: | 13 |
| Distance: | 2m 3f 104y |
| Winner: | £3,248.00 |
| Last Year's Winner: | Jack Sparrow Grey |
| Runners: | 21 |
| Distance: | 2m 1f 162y |
| Winner: | £3,248.00 |
| Last Year's Winner: | He's A Latchico |
Watch and analyse all UK & Irish races with our Race Replays