Fixtures

Thursday October 2

Europa League

Friday October 3

Scottish Premier

Championship

League Two

La Liga

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Saturday October 4

Premier League

Scottish Premier

Championship

League One

League Two

Scottish Cup

  • 15:00
    Second Round  
    4/7 Arbroath
    Montrose 15/4
  • 15:00
    Second Round  
    Berwick Rangers
    Formartine United
  • 15:00
    Second Round  
    Boness Utd
    Culter
  • 15:00
    Second Round  
    Brora
    Banks O'Dee
  • 15:00
    Second Round  
    Cove Rangers
    Annan Athletic
  • 15:00
    Second Round  
    East Fife
    Threave
  • 15:00
    Second Round  
    Edinburgh City
    Auchinleck
  • 15:00
    Second Round  
    Elgin City
    Forres Mechs
  • 15:00
    Second Round  
    Gretna 2008
    Queen's Park
  • 15:00
    Second Round  
    Inverurie Loco
    Hurlford Utd
  • 15:00
    Second Round  
    4/9 Linlithgow Rose
    7/2
    Dalbeattie Star 9/2
  • 15:00
    Second Round  
    Nairn County
    Huntly
  • 15:00
    Second Round  
    Spartans
    East Kilbride
  • 15:00
    Second Round  
    5/2 Turriff United
    3/1
    Clyde 4/5
  • 15:00
    Second Round  
    12/5 Whitehill W
    3/1
    E Stirling 5/6

Scottish Championship

  • 15:00
     
    Dumbarton
    Cowdenbeath
  • 15:00
     
    Falkirk
    Alloa Athletic
  • 15:00
     
    Hibernian
    Raith Rovers
  • 15:00
     
    Livingston
    Rangers
  • 15:00
     
    Q of South
    Hearts

Scottish League One

Vanarama Conference

La Liga

Italian Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Conference North

  • 15:00
     
    AFC Fylde
    North Ferriby Utd
  • 15:00
     
    Barrow
    Lowestoft Town
  • 15:00
     
    Boston United
    Hednesford
  • 15:00
     
    Brackley Town
    Stalybridge
  • 15:00
     
    Chorley
    Harrogate Town
  • 15:00
     
    Colwyn Bay
    Oxford City
  • 15:00
     
    Gainsborough
    Worcester City
  • 15:00
     
    Guiseley
    Tamworth
  • 15:00
     
    Leamington
    Hyde
  • 15:00
     
    Solihull Moors
    Bradford P A
  • 15:00
     
    Stockport County
    Gloucester

Conference South

  • 15:00
     
    Concord Rangers
    Basingstoke Town
  • 15:00
     
    10/11 Eastbourne
    Staines Town 12/5
  • 15:00
     
    Farnborough
    Ebbsfleet United
  • 15:00
     
    1/1 Gosport Borough
    Hemel Hempstead 21/10
  • 15:00
     
    10/11 Havant and W
    5/2
    Boreham Wood 9/4
  • 15:00
     
    13/10 Hayes & Yeading
    Bishops Sford 13/8
  • 15:00
     
    10/11 St Albans
    5/2
    Chelmsford 23/10
  • 15:00
     
    4/5 Sutton United
    5/2
    Bath City 13/5
  • 15:00
     
    10/11 Weston-S-Mare
    Wealdstone 23/10
  • 15:00
     
    Whitehawk
    Maidenhead Utd

Sunday October 5

Premier League

Scottish Premier

Championship

Scottish Cup

  • 15:00
    Second Round  
    Stirling Univ
    Albion Rovers

La Liga

Italian Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Monday October 6

Conference North

  • 19:45
     
    Bradford P A
    Barrow
  • 19:45
     
    Hyde
    Chorley

Conference South

  • 19:45
     
    Boreham Wood
    St Albans
  • 19:45
     
    Chelmsford
    Concord Rangers
  • 19:45
     
    Wealdstone
    Havant and W

Tuesday October 7

Johnstones Paint Trophy

  • 19:00
    Northern 2nd Rnd  
    Hartlepool
    Sheffield United
  • 19:30
    Northern 2nd Rnd  
    Burton Albion
    Doncaster Rovers
  • 19:30
    Southern 2nd Rnd  
    Dag + Red
    Leyton Orient
  • 19:30
    Northern 2nd Rnd  
    Oldham Athletic
    Barnsley
  • 19:30
    Northern 2nd Rnd  
    Rochdale
    Walsall
  • 19:30
    Northern 2nd Rnd  
    Tranmere Rovers
    Carlisle United
  • 19:45
    Northern 2nd Rnd  
    Bury
    Morecambe
  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    Colchester
    Gillingham
  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    Coventry City
    Exeter City
  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    Luton Town
    Crawley Town
  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    MK Dons
    AFC Wimbledon
  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    Plymouth Argyle
    Swindon Town
  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    Portsmouth
    Northampton Town
  • 19:45
    Northern 2nd Rnd  
    Preston
    Port Vale
  • 19:45
    Northern 2nd Rnd  
    Scunthorpe
    Notts County

Vanarama Conference

  • 19:45
     
    Telford
    Forest Grn
  • 19:45
     
    Bristol Rovers
    Dartford
  • 19:45
     
    Chester FC
    Aldershot Town
  • 19:45
     
    FC Halifax
    Wrexham
  • 19:45
     
    Gateshead
    Alfreton Town
  • 19:45
     
    Grimsby Town
    Altrincham
  • 19:45
     
    Macc'field
    Barnet
  • 19:45
     
    Nuneaton
    Dover
  • 19:45
     
    Southport
    Lincoln City

Conference North

  • 19:45
     
    Harrogate Town
    Gainsborough
  • 19:45
     
    Hednesford
    Colwyn Bay
  • 19:45
     
    Lowestoft Town
    Brackley Town
  • 19:45
     
    North Ferriby Utd
    Leamington
  • 19:45
     
    Oxford City
    Stockport County
  • 19:45
     
    Stalybridge
    Guiseley
  • 19:45
     
    Tamworth
    AFC Fylde

Conference South

  • 19:45
     
    Basingstoke Town
    Whitehawk
  • 19:45
     
    Bath City
    Gosport Borough
  • 19:45
     
    Bishops Sford
    Bromley
  • 19:45
     
    Ebbsfleet United
    Eastbourne
  • 19:45
     
    Maidenhead Utd
    Weston-S-Mare
  • 19:45
     
    Staines Town
    Hayes & Yeading

Wednesday October 8

Johnstones Paint Trophy

  • 19:45
    Southern 2nd Rnd  
    Cheltenham Town
    Bristol City
    SS 2 HD