Fixtures

Saturday August 2

Scottish League Cup

Friendly Match

Sunday August 3

Friendly Match

Monday August 4

Friendly Match

  • 19:45
     
    Bury Town
    Cambridge United
  • 19:45
     
    St Alban's City
    Stevenage

Tuesday August 5

Champions League Qualifying

  • 18:30
    3rd Rnd  
    4/6 BATE Borisov
    Debrecen 7/2
  • 19:00
    3rd Rnd  
    5/6 Maccabi Tel Aviv
    Maribor 14/5
  • 19:00
    3rd Rnd  
    1/1 Panathinaikos
    Standard Liege 23/10
  • 19:30
    3rd Rnd  
    Lille
    Grasshoppers

Petrofac Training Cup

  • 19:35
    1st Round  
    Rangers
    Hibernian
  • 19:45
    1st Round  
    Dunf'mline
    Raith Rovers

Friendly Match

Wednesday August 6

Champions League Qualifying

  • 17:00
    3rd Rnd  
    Zenit
    AEL
  • 17:30
    3rd Rnd  
    Apoel Nicosia
    HJK Helsinki
  • 18:00
    3rd Rnd  
    13/8 Malmo FF
    Sparta Prague 11/8
  • 18:00
    3rd Rnd  
    Sh Tiraspol
    Slovan
  • 18:30
    3rd Rnd  
    1/1 Besiktas
    Feyenoord 9/4
  • 18:30
    3rd Rnd  
    S Bucuresti
    FC Aktobe
  • 19:00
    3rd Rnd  
    FC Copenhagen
    Dnipro
  • 19:30
    3rd Rnd  
    1/10 Salzburg
    Karabakh-Azersun 12/1
  • 19:45
    3rd Rnd  
    Legia Warsaw 5/1
  • 19:45
    3rd Rnd  
    1/2 Dinamo Zagreb
    Aalborg BK 9/2
  • 19:45
    3rd Rnd  
    13/10 Partizan
    2/1
    Ludogorets 7/4

International

  • 16:00
     
    Peru
    Panama

Friendly Match

  • 11:00
     
    Kashiwa Reysol
    Lanus

Thursday August 7

Europa League Qualifying

  • 15:00
    3rd Round  
    Ermis Aradippou
    Young Boys
  • 16:00
    3rd Round  
    Rijeka
    Vikingur
  • 17:00
    3rd Round  
    C'morets
    RNK Split
  • 17:00
    3rd Round  
    Esbjerg
    Ruch Chorzow
  • 17:00
    3rd Round  
    Krasnodar
    Diosgyor VTK
  • 17:00
    3rd Round  
    Molde
    FC Zarya Lugansk
  • 17:00
    3rd Round  
    Slovan Liberec
    FC Astra Ploiesti
  • 18:00
    3rd Round  
    AIK
    Astana
  • 18:00
    3rd Round  
    Zimbru Chis
    SV Grodig
  • 18:00
    3rd Round  
    Chikhura Sachkhere
    FC Neftchi
  • 18:00
    3rd Round  
    Hapoel KS
    Dynamo Moscow
  • 18:00
    3rd Round  
    Lech Poznan
    Stjarnan
  • 18:00
    3rd Round  
    Rosenborg
    Karabukspor
  • 18:00
    3rd Round  
    SKN St Polten
    PSV Eindhoven
  • 18:00
    3rd Round  
    Shakhter
    Zulte-Waregem
  • 18:30
    3rd Round  
    CFR Cluj-Napoca
    Dinamo Minsk
  • 18:30
    3rd Round  
    Trnava
  • 19:00
    3rd Round  
    Atromitos Athens
    FK Sarajevo
  • 19:00
    3rd Round  
    Brondby
    Club Brugge
  • 19:00
    3rd Round  
    Plzen
    Petrolul Ploies
  • 19:15
    3rd Round  
    Asteras Tripoli
    Mainz
  • 19:15
    3rd Round  
    Hajduk Split
    S Karaganda
  • 19:30
    3rd Round  
    FH Hafnarfjardar
    IF Elfsborg
  • 19:30
    3rd Round  
    FK Dukla Trencin
  • 19:30
    3rd Round  
    Lyon
    Mlada Boleslav
  • 19:30
    3rd Round  
    Torino
    Brommapojkarna
  • 19:45
    3rd Round  
    Real Sociedad
  • 19:45
    3rd Round  
    Metalurg
    Omonia Nicosia
  • 20:00
    3rd Round  
    Rio Ave
    IFK Gothenburg

Friday August 8

Championship

Ligue 1

  • 19:30
     
    7/1 Reims
    7/2
    Paris St Germain 2/5

Eredivisie

  • 19:00
     
    FC Zwolle
    FC Utrecht