Fixtures

Thursday August 27

Spanish Copa del Rey

  • 20:00
    1st Rnd  
    Mérida AD
    Peña Sport

Friday August 28

Championship

Scottish Championship

La Liga

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Saturday August 29

Premier League

Championship

League One

League Two

Scottish Premier

Scottish Championship

Scottish League One

Scottish League Two

National League

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

  • 17:30
     
    FC Utrecht
    Groningen
  • 18:45
     
    Excelsior
    De Graafschap
  • 18:45
     
    Heerenveen
    PEC Zwolle
  • 19:45
     
    11/8 Heracles Almelo
    FC Twente 17/10

American MLS League

National League North

National League South

  • 15:00
     
    Bath City
    Havant and W
  • 15:00
     
    21/20 Bishops Sford
    9/4
    Concord Rangers 21/10
  • 15:00
     
    Chelmsford
    St Albans
  • 15:00
     
    Eastbourne
    Maidstone Utd
  • 15:00
     
    Ebbsfleet United
    Whitehawk
  • 15:00
     
    4/5 Gosport Borough
    5/2
    Truro City 13/5
  • 15:00
     
    21/10 Hayes & Yeading
    Basingstoke Town 1/1
  • 15:00
     
    Hemel Hempstead
    Maidenhead Utd
  • 15:00
     
    Margate
    Dartford
  • 15:00
     
    Oxford City
    Weston-S-Mare
  • 15:00
     
    Sutton United
    Wealdstone

Sunday August 30

Premier League

Scottish Championship

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

  • 13:00
     
    St Etienne
    Bastia
  • 16:00
     
    Bordeaux
    Nantes
  • 20:00
     
    16/5 Monaco
    Paris St Germain 10/11

Eredivisie

American MLS League

Monday August 31

League One

National League

  • 15:00
     
    Braintree Town
    Aldershot Town
  • 15:00
     
    Chester FC
    Guiseley
  • 15:00
     
    Dover
    Boreham Wood
  • 15:00
     
    Eastleigh
    Torquay United
  • 15:00
     
    FC Halifax
    Barrow
  • 15:00
     
    Forest Grn
    Bromley
  • 15:00
     
    Gateshead
    Lincoln City
  • 15:00
     
    Grimsby Town
    Macc'field
  • 15:00
     
    Southport
    Altrincham
  • 15:00
     
    Tranmere Rovers
    Kid'minster
  • 15:00
     
    Woking
    Welling United
  • 17:30
     
    Cheltenham Town
    Wrexham

American MLS League

National League North

  • 15:00
     
    AFC Fylde
    Stockport County
  • 15:00
     
    Telford
    Brackley Town
  • 15:00
     
    Alfreton Town
    Gainsborough
  • 15:00
     
    Boston United
    Tamworth
  • 15:00
     
    Corby
    Solihull Moors
  • 15:00
     
    FC Utd of Man
    Curzon Ashton
  • 15:00
     
    Harrogate Town
    Bradford P A
  • 15:00
     
    North Ferriby Utd
    Lowestoft Town
  • 15:00
     
    Nuneaton
    Gloucester
  • 15:00
     
    Stalybridge
    Chorley
  • 15:00
     
    Worcester City
    Hednesford

National League South

  • 15:00
     
    Basingstoke Town
    Gosport Borough
  • 15:00
     
    Concord Rangers
    Margate
  • 15:00
     
    Dartford
    Ebbsfleet United
  • 15:00
     
    Havant and W
    Eastbourne
  • 15:00
     
    Maidenhead Utd
    Hayes & Yeading
  • 15:00
     
    Maidstone Utd
    Chelmsford
  • 15:00
     
    St Albans
    Hemel Hempstead
  • 15:00
     
    Truro City
    Oxford City
  • 15:00
     
    Wealdstone
    Bishops Sford
  • 15:00
     
    Weston-S-Mare
    Bath City
  • 15:00
     
    Whitehawk
    Sutton United

Tuesday September 1

Scottish League One

  • 19:45
     
    Ayr United
    Stenhousemuir

Johnstones Paint Trophy

  • 19:00
    Northern 1st Rnd  
    Hartlepool
    Sheffield United
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    AFC Wimbledon
    Plymouth Argyle
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Accrington
    Bury
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Cambridge United
    Dag + Red
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Doncaster Rovers
    Burton Albion
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Exeter City
    Portsmouth
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Luton Town
    Leyton Orient
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Millwall
    Peterboro
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Morecambe
    Walsall
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Newport
    Swindon Town
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Northampton Town
    Colchester
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Notts County
    Mansfield Town
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Port Vale
    Carlisle United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Scunthorpe
    Barnsley
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Shrewsbury Town
    Oldham Athletic
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Yeovil Town
    Barnet

Wednesday September 2

Spanish Copa del Rey

  • 16:30
    1st Rnd  
    Tudelano
    Compostela
  • 19:00
    1st Rnd  
    Alcoyano
    Formentera
  • 19:00
    1st Rnd  
    CD Ebro
    Real Unión
  • 19:00
    1st Rnd  
    Condal Club
    Arandina
  • 19:00
    1st Rnd  
    Deportivo Guadalajara
    Talavera de la Reina
  • 19:00
    1st Rnd  
    Guijuelo
    Pontevedra CF
  • 19:00
    1st Rnd  
    Laredo
    Racing Santander
  • 19:00
    1st Rnd  
    Linares
    Jumilla
  • 19:00
    1st Rnd  
    Lleida Esportiu
    Hýrcules
  • 19:00
    1st Rnd  
    Melilla
    Algeciras CF
  • 19:00
    1st Rnd  
    Mensajero
    Rayo Majadahonda
  • 19:00
    1st Rnd  
    Murcia
    Cadiz
  • 19:00
    1st Rnd  
    Reus Deportiu
    Ascó
  • 19:00
    1st Rnd  
    Sabadell
    Castellón
  • 19:00
    1st Rnd  
    Varea
    Cultural Leonesa
  • 19:00
    1st Rnd  
    Yugo-UD Socuéllamos
    Portugalete
  • 20:00
    1st Rnd  
    R. Balompédica Linense
    Rec Huelva

European Under-21 Championship Qualifying

  • 15:30
    Group 9  
    Bosnia and Herzegovina U21
    Kazakhstan U21
  • 17:45
    Group 6  
    Estonia U21
    Spain U21