Fixtures

Saturday August 30

Premier League

Scottish Premier

Championship

League One

League Two

Scottish Championship

Scottish League One

Scottish League Two

Vanarama Conference

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Conference North

  • 15:00
     
    10/11 AFC Fylde
    Hednesford 85/40
  • 15:00
     
    4/5 Boston United
    Stalybridge 5/2
  • 15:00
     
    19/20 Chorley
    Brackley Town 23/10
  • 15:00
     
    Gainsborough
    Bradford P A 13/8
  • 15:00
     
    Guiseley
    Gloucester
  • 15:00
     
    10/11 Harrogate Town
    Oxford City 5/2
  • 15:00
     
    Hyde
    Tamworth
  • 15:00
     
    Leamington
    Colwyn Bay
  • 15:00
     
    23/10 Solihull Moors
    Barrow 10/11
  • 15:00
     
    1/1 Stockport County
    Lowestoft Town 11/5
  • 15:00
     
    11/4 Worcester City
    North Ferriby Utd 4/5

Conference South

  • 15:00
     
    Basingstoke Town
    Ebbsfleet United
  • 15:00
     
    Boreham Wood
    Bath City
  • 15:00
     
    Chelmsford
    Staines Town
  • 15:00
     
    Concord Rangers
    Gosport Borough
  • 15:00
     
    Havant and W
    Bishops Sford
  • 15:00
     
    Maidenhead Utd
    Eastbourne
  • 15:00
     
    13/10 St Albans
    Sutton United 13/8
  • 15:00
     
    Wealdstone
    Bromley
  • 15:00
     
    Weston-S-Mare
    Hayes & Yeading
  • 15:00
     
    Whitehawk
    Farnborough

Sunday August 31

Premier League

Scottish Premier

League One

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Tuesday September 2

Johnstones Paint Trophy

  • 19:30
    Northern 1st Rnd  
    Crewe Alexandra
    Rochdale
  • 19:30
    Northern 1st Rnd  
    Oldham Athletic
    Bradford City
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    AFC Wimbledon
    Southend United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Accrington
    Carlisle United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Barnsley
    York City
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Cheltenham Town
    Oxford United
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Crawley Town
    Cambridge United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Fleetwood Town
    Morecambe
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Notts County
    Mansfield Town
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Peterboro
    Leyton Orient
    SS 1 HD
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Preston
    Shrewsbury Town
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Scunthorpe
    Chesterfield
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Stevenage
    Gillingham
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Wycombe
    Coventry City
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Yeovil Town
    Portsmouth

European Under-21 Championship Qualifying

  • 16:00
    Group 10  
    Kazakhstan U21
    France U21

Wednesday September 3

International

  • 16:00
     
    Latvia
    Armenia
  • 16:00
     
    Lithuania
    U.A.E
  • 16:00
     
    Morocco
    Qatar
  • 16:00
     
    Russia
    Azerbaijan
  • 16:00
     
    Uzbekistan
    Jordan
  • 19:00
     
    Denmark
    Turkey
  • 19:15
     
    Czech Republic
    USA
  • 19:45
     
    11/10 Germany
    Argentina 9/4
  • 19:45
     
    Oman
  • 20:00
     
    Norway

European Under-21 Championship Qualifying

  • 15:00
    Group 8  
    Azerbaijan U21
    Israel U21
  • 15:00
    Group 5  
    Latvia U21
    Croatia U21
  • 16:00
    Group 2  
    Slovenia U21
    Andorra U21
  • 17:00
    Group 2  
    Denmark U21
    Russia U21
  • 17:00
    Group 2  
    Estonia U21
    Bulgaria U21
  • 17:30
    Group 10  
    Iceland U21
    Armenia U21

Thursday September 4

International

  • 15:00
     
    Namibia
    Ghana
  • 16:00
     
    Belarus
    Tajikistan
  • 16:00
     
    Bos & Herz
    Liechtenstein
  • 16:00
     
    China
    Kuwait
  • 16:00
     
    Croatia
    Cyprus
  • 17:20
     
    Slovakia
    Malta
  • 18:45
     
    1/4 Sweden
    5/1
    Estonia 8/1
  • 19:45
     
    Belgium
    Australia
  • 19:45
     
    Italy
    Netherlands
  • 20:00
     
    France
    Spain

European Under-21 Championship Qualifying

  • 15:00
    Group 4  
    Hungary U21
    Spain U21
  • 16:30
    Group 5  
    Ukraine U21
    Switzerland U21
  • 17:30
    Group 3  
    Holland U21
    Georgia U21
  • 17:30
    Group 6  
    Romania U21
    Montenegro U21
  • 18:00
    Group 8  
    Norway U21
    Portugal U21
  • 19:30
    Group 3  
    Slovakia U21
    Scotland U21

Friday September 5

League One

  • 19:45
     
    Coventry City
    Gillingham
    SS 2 HD

International

  • 11:25
     
    Japan
    Uruguay
  • 16:00
     
    Bolivia
    Ecuador
  • 16:00
     
    Korea Republic
    Venezuela

European Under-21 Championship Qualifying

  • 16:00
    Group 9  
    Cyprus U21
    Belgium U21
  • 17:00
    Group 1  
    Finland U21
    Wales U21
  • 17:00
    Group 6  
    Germany U21
    Rep Ire U21
  • 17:00
    Group 1  
    Lithuania U21
    England U21
  • 17:00
    Group 7  
    Malta U21
    Turkey U21
  • 17:00
    Group 7  
    Sweden U21
    Greece U21
  • 19:30
    Group 4  
    Austria U21
    Bosnia U21
  • 20:00
    Group 9  
    Italy U21
    Serbia U21