Fixtures

Wednesday August 27

Champions League Qualifying

League Cup

Thursday August 28

Europa League Qualifying

Friday August 29

La Liga

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Saturday August 30

Premier League

Scottish Premier

Championship

League One

League Two

Scottish Championship

Scottish League One

  • 15:00
     
    Airdrieonians
    Stirling Albion
  • 15:00
     
    Brechin City
    Peterhead
  • 15:00
     
    Forfar Athletic
    Morton
  • 15:00
     
    Stenhousemuir
    Ayr United
  • 15:00
     
    12/5 Stranraer
    Dunf'mline 5/6

Scottish League Two

Vanarama Conference

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Conference North

  • 15:00
     
    AFC Fylde
    Hednesford
  • 15:00
     
    Boston United
    Stalybridge
  • 15:00
     
    Chorley
    Brackley Town
  • 15:00
     
    Gainsborough
    Bradford P A
  • 15:00
     
    Guiseley
    Gloucester
  • 15:00
     
    Harrogate Town
    Oxford City
  • 15:00
     
    Hyde
    Tamworth
  • 15:00
     
    Leamington
    Colwyn Bay
  • 15:00
     
    Solihull Moors
    Barrow
  • 15:00
     
    Stockport County
    Lowestoft Town
  • 15:00
     
    Worcester City
    North Ferriby Utd

Conference South

  • 15:00
     
    Basingstoke Town
    Ebbsfleet United
  • 15:00
     
    Boreham Wood
    Bath City
  • 15:00
     
    Chelmsford
    Staines Town
  • 15:00
     
    Concord Rangers
    Gosport Borough
  • 15:00
     
    Havant and W
    Bishops Sford
  • 15:00
     
    Maidenhead Utd
    Eastbourne
  • 15:00
     
    St Albans
    Sutton United
  • 15:00
     
    Wealdstone
    Bromley
  • 15:00
     
    Weston-S-Mare
    Hayes & Yeading
  • 15:00
     
    Whitehawk
    Farnborough

Sunday August 31

Premier League

Scottish Premier

League One

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Tuesday September 2

Johnstones Paint Trophy

  • 19:30
    Northern 1st Rnd  
    Crewe Alexandra
    Rochdale
  • 19:30
    Northern 1st Rnd  
    Oldham Athletic
    Bradford City
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    AFC Wimbledon
    Southend United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Accrington
    Carlisle United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Barnsley
    York City
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Cheltenham Town
    Oxford United
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Crawley Town
    Cambridge United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Fleetwood Town
    Morecambe
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Notts County
    Mansfield Town
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Peterboro
    Leyton Orient
    SS 1 HD
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Preston
    Shrewsbury Town
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Scunthorpe
    Chesterfield
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Stevenage
    Gillingham
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Wycombe
    Coventry City
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Yeovil Town
    Portsmouth

European Under-21 Championship Qualifying

  • 16:00
    Group 10  
    Kazakhstan U21
    France U21