Fixtures

Thursday August 21

Europa League Qualifying

Friday August 22

Vanarama Conference

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Saturday August 23

Premier League

Scottish Premier

Championship

League One

League Two

Scottish Cup

  • 15:00
    First Round Preliminary  
    Edinburgh Univ
    Hurlford Utd
  • 15:00
    First Round Preliminary  
    Hawick Royal Albert
    Newton Stewart

Scottish Championship

  • 15:00
     
    Cowdenbeath
    Alloa Athletic
  • 15:00
     
    8/11 Hibernian
    Falkirk 3/1
  • 15:00
     
    4/5 Q of South
    Livingston 13/5
  • 15:00
     
    11/4 Raith Rovers
    5/2
    Hearts 4/5
  • 15:00
     
    Rangers
    Dumbarton

Scottish League One

  • 15:00
     
    Ayr United
    Forfar Athletic
  • 15:00
     
    4/7 Dunf'mline
    Airdrieonians 10/3
  • 15:00
     
    Peterhead
    Morton
  • 15:00
     
    Stenhousemuir
    Stirling Albion
  • 15:00
     
    Stranraer
    Brechin City

Scottish League Two

  • 15:00
     
    Albion Rovers
    East Fife
  • 15:00
     
    8/13 Berwick Rangers
    E Stirling 16/5
  • 15:00
     
    Elgin City
    Clyde
  • 15:00
     
    Montrose
    Annan Athletic
  • 15:00
     
    5/2 Queen's Park
    5/2
    Arbroath 4/5

Vanarama Conference

La Liga

  • 18:00
     
    Malaga
    Athletic Bilbao
    SS 5 HD
  • 20:00
     
    Granada
    Deportivo
  • 20:00
     
    Sevilla
    Valencia
    SS 5 HD
  • 22:00
     
    Almeria
    Espanyol
    SS 5 HD

Bundesliga

  • 14:30
     
    Cologne
    Hamburg
  • 14:30
     
    Frankfurt
    SC Freiburg
  • 14:30
     
    Hannover 96
    Schalke
  • 14:30
     
    Hertha Berlin
    Werder Bremen
  • 14:30
     
    Hoffenheim
    FC Augsburg
  • 17:30
     
    B Dortmund
    Bayer Leverkusen

Ligue 1

Eredivisie

  • 17:30
     
    Willem II
    AZ Alkmaar
  • 18:45
     
    Heerenveen
    Excelsior
  • 19:45
     
    Go Ahead Eagles
    FC Dordrecht

Conference North

  • 15:00
     
    AFC Fylde
    Guiseley
  • 15:00
     
    Boston United
    North Ferriby Utd
  • 15:00
     
    Chorley
    Stalybridge
  • 15:00
     
    Gainsborough
    Lowestoft Town
  • 15:00
     
    Gloucester
    Hednesford
  • 15:00
     
    Harrogate Town
    Barrow
  • 15:00
     
    Hyde
    Colwyn Bay
  • 15:00
     
    Leamington
    Brackley Town
  • 15:00
     
    Solihull Moors
    Oxford City
  • 15:00
     
    Stockport County
    Bradford P A
  • 15:00
     
    Worcester City
    Tamworth

Conference South

Sunday August 24

Premier League

La Liga

Bundesliga

  • 14:30
     
    Paderborn
    Mainz
  • 16:30
     
    M'gladbach
    Stuttgart

Ligue 1

Eredivisie

  • 11:30
     
    FC Zwolle
    Vitesse Arnhem
    SS 5 HD
  • 13:30
     
    ADO Den Haag
    Groningen
  • 13:30
     
    Feyenoord
    FC Utrecht
    SS 5 HD
  • 13:30
     
    NAC Breda
    FC Twente
  • 15:45
     
    Ajax
    PSV Eindhoven
    SS 5 HD

Monday August 25

Premier League

Vanarama Conference

  • 13:00
     
    Forest Grn
    Bristol Rovers
  • 15:00
     
    Telford
    Southport
  • 15:00
     
    Altrincham
    Gateshead
  • 15:00
     
    Barnet
    Dartford
  • 15:00
     
    Braintree Town
    Nuneaton
  • 15:00
     
    Eastleigh
    Welling United
  • 15:00
     
    FC Halifax
    Lincoln City
  • 15:00
     
    Grimsby Town
    Alfreton Town
  • 15:00
     
    Kid'minster
    Chester FC
  • 15:00
     
    Torquay United
    Aldershot Town
  • 15:00
     
    Woking
    Dover
  • 15:00
     
    Wrexham
    Macc'field

La Liga

  • 19:00
     
    Real Madrid
    Cordoba
    SS 5 HD
  • 21:00
     
    Rayo Vallecano
    Atletico Madrid
    SS 5 HD

Conference North

  • 15:00
     
    Brackley Town
    Worcester City
  • 15:00
     
    Bradford P A
    Hyde
  • 15:00
     
    Colwyn Bay
    AFC Fylde
  • 15:00
     
    Guiseley
    Gainsborough
  • 15:00
     
    Hednesford
    Solihull Moors
  • 15:00
     
    Lowestoft Town
    Leamington
  • 15:00
     
    North Ferriby Utd
    Harrogate Town
  • 15:00
     
    Oxford City
    Gloucester
  • 15:00
     
    Stalybridge
    Stockport County
  • 15:00
     
    Tamworth
    Boston United
  • 18:30
     
    Barrow
    Chorley

Conference South

  • 15:00
     
    Bath City
    Havant and W
  • 15:00
     
    Bishops Sford
    Chelmsford
  • 15:00
     
    Bromley
    Maidenhead Utd
  • 15:00
     
    Eastbourne
    St Albans
  • 15:00
     
    Ebbsfleet United
    Wealdstone
  • 15:00
     
    Farnborough
    Basingstoke Town
  • 15:00
     
    Hayes & Yeading
    Whitehawk
  • 15:00
     
    Hemel Hempstead
    Concord Rangers
  • 15:00
     
    Staines Town
    Weston-S-Mare
  • 15:00
     
    Sutton United
    Boreham Wood

Tuesday August 26

Champions League Qualifying

  • 17:00
    Play-Off  
    Zenit
    Standard Liege
    SS 5 HD
  • 19:45
    Play-Off  
    Apoel Nicosia
    Aalborg BK
  • 19:45
    Play-Off  
    BATE Borisov
    Slovan
  • 19:45
    Play-Off  
    Maribor
  • 19:45
    Play-Off  
    FC Porto
    Lille

League Cup

Scottish League Cup

  • 19:30
    2nd Rnd  
    Morton
  • 19:30
    2nd Rnd  
    Stenhousemuir
    Hearts
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Raith Rovers
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Falkirk
    Cowdenbeath
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Alloa Athletic
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Hibernian
    Dumbarton
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Ayr United
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Livingston
    Q of South
  • 19:45
    1st Rnd  
    Queen's Park
    Rangers
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Queen's Park/Rangers
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Dunf'mline
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Stranraer

Wednesday August 27

Champions League Qualifying

League Cup