Fixtures

Sunday August 30

Premier League

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

American MLS League

Monday August 31

League One

National League

American MLS League

National League North

National League South

Tuesday September 1

Scottish League One

  • 19:45
     
    Ayr United
    Stenhousemuir

Johnstones Paint Trophy

  • 19:00
    Northern 1st Rnd  
    Hartlepool
    Sheffield United
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    AFC Wimbledon
    Plymouth Argyle
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Accrington
    Bury
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Cambridge United
    Dag + Red
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Doncaster Rovers
    Burton Albion
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Exeter City
    Portsmouth
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Luton Town
    Leyton Orient
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Millwall
    Peterboro
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Morecambe
    Walsall
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Newport
    Swindon Town
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Northampton Town
    Colchester
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Notts County
    Mansfield Town
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Port Vale
    Carlisle United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Scunthorpe
    Barnsley
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Shrewsbury Town
    Oldham Athletic
  • 19:45
    Southern 1st Rnd  
    Yeovil Town
    Barnet

Wednesday September 2

Spanish Copa del Rey

  • 16:00
    1st Rnd  
    Mensajero
    Rayo Majadahonda
  • 16:30
    1st Rnd  
    Tudelano
    Compostela
  • 17:30
    1st Rnd  
    CD Ebro
    Real Unión
  • 17:30
    1st Rnd  
    Condal Club
    Arandina
  • 18:00
    1st Rnd  
    Varea
    Cultural Leonesa
  • 19:00
    1st Rnd  
    Deportivo Guadalajara
    Talavera de la Reina
  • 19:00
    1st Rnd  
    Laredo
    Racing Santander
  • 19:00
    1st Rnd  
    Sabadell
    Castellón
  • 19:30
    1st Rnd  
    Alcoyano
    Formentera
  • 19:30
    1st Rnd  
    Guijuelo
    Pontevedra CF
  • 19:30
    1st Rnd  
    Reus Deportiu
    Ascó
  • 20:00
    1st Rnd  
    Linares
    Jumilla
  • 20:00
    1st Rnd  
    Lleida Esportiu
    Hýrcules
  • 20:00
    1st Rnd  
    Murcia
    Cadiz
  • 20:00
    1st Rnd  
    R. Balompédica Linense
    Rec Huelva
  • 20:00
    1st Rnd  
    Yugo-UD Socuéllamos
    Portugalete
  • 20:30
    1st Rnd  
    Melilla
    Algeciras CF

European Under-21 Championship Qualifying

  • 15:30
    Group 9  
    Bosnia and Herzegovina U21
    Kazakhstan U21
  • 17:45
    Group 6  
    Estonia U21
    Spain U21

Thursday September 3

European Qualifiers

Under-21 International

  • 19:45
     
    England U21
    USA U23

European Under-21 Championship Qualifying

  • 14:00
    Group 4  
    Albania U21
    Israel U21
  • 14:00
    Group 4  
    Liec'stein U21
    Hungary U21
  • 15:00
    Group 6  
    Croatia U21
    Georgia U21
  • 17:00
    Group 6  
    Sweden U21
    San Marino U21

Friday September 4

European Qualifiers

International

  • 19:45
     
    Portugal
    France

European Under-21 Championship Qualifying

  • 14:00
    Group 1  
    Moldova U21
    Montenegro U21
  • 15:00
    Group 7  
    Azerbaijan U21
    Austria U21
  • 16:00
    Group 1  
    Latvia U21
    Belgium U21
  • 16:30
    Group 7  
    Finland U21
    Russia U21
  • 17:00
    Group 1  
    Czech Rep U21
    Malta U21
  • 17:30
    Group 5  
    Luxembourg U21
    Wales U21
  • 17:30
    Group 8  
    Netherlands U21
    Cyprus U21
  • 17:30
    Group 2  
    Slovenia U21
    Lithuania U21
  • 17:45
    Group 5  
    Romania U21
    Bulgaria U21

Saturday September 5

European Qualifiers

International

  • 00:00
     
    USA
    Peru
  • 01:30
     
    Argentina
    Bolivia
  • 02:30
     
    Panama
    Uruguay
  • 21:00
     
    Brazil
    Costa Rica
  • 22:00
     
    Chile
    Paraguay

League One

  • 12:05
     
    6/5 Southend United
    Peterboro 21/10
    SS 1 HD
  • 15:00
     
    5/4 Barnsley
    Shrewsbury Town 2/1
  • 15:00
     
    Chesterfield
    Wigan Athletic
  • 15:00
     
    Crewe Alexandra
    Swindon Town
  • 15:00
     
    Fleetwood Town
    Rochdale
  • 15:00
     
    Gillingham
    Doncaster Rovers
  • 15:00
     
    Oldham Athletic
    Bradford City
  • 15:00
     
    Scunthorpe
    Blackpool
  • 15:00
     
    Walsall
    Bury

League Two

  • 13:00
     
    Newport
    York City
  • 14:00
     
    Carlisle United
    Barnet
  • 15:00
     
    Cambridge United
    Luton Town
  • 15:00
     
    Exeter City
    Leyton Orient
  • 15:00
     
    Mansfield Town
    AFC Wimbledon
  • 15:00
     
    Northampton Town
    Dag + Red
  • 15:00
     
    Portsmouth
    Accrington
  • 15:00
     
    Stevenage
    Plymouth Argyle
  • 15:00
     
    Wycombe
    Hartlepool
  • 15:00
     
    Yeovil Town
    Morecambe

Scottish Championship

  • 15:00
     
    Dumbarton
    Alloa Athletic
  • 15:00
     
    Livingston
    Morton
  • 15:00
     
    Q of South
    St Mirren
  • 15:00
     
    Rangers
    Raith Rovers

Scottish League One

  • 15:00
     
    Airdrieonians
    Cowdenbeath
  • 15:00
     
    Forfar Athletic
    Dunf'mline
  • 15:00
     
    Peterhead
    Albion Rovers
  • 15:00
     
    Stranraer
    Brechin City

Scottish League Two

  • 15:00
     
    Annan Athletic
    East Fife
  • 15:00
     
    Arbroath
    Clyde
  • 15:00
     
    Berwick Rangers
    Queen's Park
  • 15:00
     
    E Stirling
    Stirling Albion
  • 15:00
     
    Montrose
    Elgin City

National League

  • 12:30
     
    Welling United
    Tranmere Rovers
  • 15:00
     
    Aldershot Town
    FC Halifax
  • 15:00
     
    Altrincham
    Cheltenham Town
  • 15:00
     
    Barrow
    Eastleigh
  • 15:00
     
    Boreham Wood
    Grimsby Town
  • 15:00
     
    Bromley
    Gateshead
  • 15:00
     
    Chester FC
    Forest Grn
  • 15:00
     
    Kid'minster
    Braintree Town
  • 15:00
     
    Lincoln City
    Wrexham
  • 15:00
     
    Macc'field
    Woking
  • 15:00
     
    Southport
    Dover
  • 15:00
     
    Torquay United
    Guiseley

National League North

  • 15:00
     
    Brackley Town
    North Ferriby Utd
  • 15:00
     
    Bradford P A
    Telford
  • 15:00
     
    Chorley
    Alfreton Town
  • 15:00
     
    Curzon Ashton
    Nuneaton
  • 15:00
     
    Gainsborough
    Corby
  • 15:00
     
    Gloucester
    AFC Fylde
  • 15:00
     
    Hednesford
    Boston United
  • 15:00
     
    Lowestoft Town
    FC Utd of Man
  • 15:00
     
    Solihull Moors
    Harrogate Town
  • 15:00
     
    Stockport County
    Worcester City
  • 15:00
     
    Tamworth
    Stalybridge

National League South

  • 15:00
     
    Bath City
    Dartford
  • 15:00
     
    Bishops Sford
    Weston-S-Mare
  • 15:00
     
    Chelmsford
    Havant and W
  • 15:00
     
    Eastbourne
    Truro City
  • 15:00
     
    Ebbsfleet United
    Maidenhead Utd
  • 15:00
     
    Gosport Borough
    Maidstone Utd
  • 15:00
     
    Hayes & Yeading
    Wealdstone
  • 15:00
     
    Hemel Hempstead
    Basingstoke Town
  • 15:00
     
    Margate
    St Albans
  • 15:00
     
    Oxford City
    Whitehawk
  • 15:00
     
    Sutton United
    Concord Rangers

European Under-21 Championship Qualifying

  • 14:00
    Group 3  
    N Ireland U21
    Scotland U21
  • 15:00
    Group 3  
    Iceland U21
    France U21
  • 15:00
    Group 3  
    Macedonia U21
    Ukraine U21