Fixtures

Saturday August 23

Premier League

Scottish Premier

Championship

League One

League Two

Scottish Cup

  • 15:00
    First Round Preliminary  
    Edinburgh Univ
    Hurlford Utd
  • 15:00
    First Round Preliminary  
    Hawick Royal Albert
    Newton Stewart

Scottish Championship

Scottish League One

  • 15:00
     
    Ayr United
    Forfar Athletic
  • 15:00
     
    8/15 Dunf'mline
    Airdrieonians 15/4
  • 15:00
     
    Peterhead
    Morton
  • 15:00
     
    Stenhousemuir
    Stirling Albion
  • 15:00
     
    Stranraer
    Brechin City

Scottish League Two

  • 15:00
     
    Albion Rovers
    East Fife
  • 15:00
     
    8/13 Berwick Rangers
    E Stirling 7/2
  • 15:00
     
    Elgin City
    Clyde
  • 15:00
     
    Montrose
    Annan Athletic
  • 15:00
     
    23/10 Queen's Park
    5/2
    Arbroath 10/11

Vanarama Conference

La Liga

  • 18:00
     
    Malaga
    Athletic Bilbao
    SS 5 HD
  • 20:00
     
    Granada
    Deportivo
  • 20:00
     
    Sevilla
    Valencia
    SS 5 HD
  • 22:00
     
    Almeria
    Espanyol
    SS 5 HD

Bundesliga

  • 14:30
     
    Cologne
    Hamburg
  • 14:30
     
    Frankfurt
    SC Freiburg
  • 14:30
     
    Hannover 96
    Schalke
  • 14:30
     
    Hertha Berlin
    Werder Bremen
  • 14:30
     
    Hoffenheim
    FC Augsburg
  • 17:30
     
    B Dortmund
    Bayer Leverkusen

Ligue 1

Eredivisie

Conference North

Conference South

Sunday August 24

Premier League

La Liga

Bundesliga

  • 14:30
     
    Paderborn
    Mainz
  • 16:30
     
    M'gladbach
    Stuttgart

Ligue 1

Eredivisie

  • 11:30
     
    FC Zwolle
    Vitesse Arnhem
    SS 5 HD
  • 13:30
     
    ADO Den Haag
    Groningen
  • 13:30
     
    Feyenoord
    FC Utrecht
    SS 5 HD
  • 13:30
     
    NAC Breda
    FC Twente
  • 15:45
     
    Ajax
    PSV Eindhoven
    SS 5 HD

Monday August 25

Premier League

Vanarama Conference

  • 13:00
     
    Forest Grn
    Bristol Rovers
  • 15:00
     
    Telford
    Southport
  • 15:00
     
    Altrincham
    Gateshead
  • 15:00
     
    Barnet
    Dartford
  • 15:00
     
    Braintree Town
    Nuneaton
  • 15:00
     
    Eastleigh
    Welling United
  • 15:00
     
    FC Halifax
    Lincoln City
  • 15:00
     
    Grimsby Town
    Alfreton Town
  • 15:00
     
    Kid'minster
    Chester FC
  • 15:00
     
    Torquay United
    Aldershot Town
  • 15:00
     
    Woking
    Dover
  • 15:00
     
    Wrexham
    Macc'field

La Liga

  • 19:00
     
    Real Madrid
    Cordoba
    SS 5 HD
  • 21:00
     
    Rayo Vallecano
    Atletico Madrid
    SS 5 HD

Conference North

  • 15:00
     
    Brackley Town
    Worcester City
  • 15:00
     
    Bradford P A
    Hyde
  • 15:00
     
    Colwyn Bay
    AFC Fylde
  • 15:00
     
    Guiseley
    Gainsborough
  • 15:00
     
    Hednesford
    Solihull Moors
  • 15:00
     
    Lowestoft Town
    Leamington
  • 15:00
     
    North Ferriby Utd
    Harrogate Town
  • 15:00
     
    Oxford City
    Gloucester
  • 15:00
     
    Stalybridge
    Stockport County
  • 15:00
     
    Tamworth
    Boston United
  • 18:30
     
    Barrow
    Chorley

Conference South

  • 15:00
     
    Bath City
    Havant and W
  • 15:00
     
    Bishops Sford
    Chelmsford
  • 15:00
     
    Bromley
    Maidenhead Utd
  • 15:00
     
    Eastbourne
    St Albans
  • 15:00
     
    Ebbsfleet United
    Wealdstone
  • 15:00
     
    Farnborough
    Basingstoke Town
  • 15:00
     
    Hayes & Yeading
    Whitehawk
  • 15:00
     
    Hemel Hempstead
    Concord Rangers
  • 15:00
     
    Staines Town
    Weston-S-Mare
  • 15:00
     
    Sutton United
    Boreham Wood

Tuesday August 26

Champions League Qualifying

League Cup

Scottish League Cup

  • 19:30
    2nd Rnd  
    Morton
  • 19:30
    2nd Rnd  
    Stenhousemuir
    Hearts
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Raith Rovers
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Falkirk
    Cowdenbeath
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Alloa Athletic
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Hibernian
    Dumbarton
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Ayr United
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Livingston
    Q of South
  • 19:45
    1st Rnd  
    Queen's Park
    Rangers
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Queen's Park/Rangers
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Dunf'mline
  • 19:45
    2nd Rnd  
    Stranraer

Wednesday August 27

Champions League Qualifying

League Cup

Thursday August 28

Europa League Qualifying

  • 16:00
    Play-Off  
    Lokomotiv Moscow
    A Limassol
  • 17:00
    Play-Off  
    FC Neftchi
    Partizan
  • 17:00
    Play-Off  
    Krasnodar
    Real Sociedad
  • 17:00
    Play-Off  
    Omonia Nicosia
    Dynamo Moscow
  • 17:15
    Play-Off  
    PAOK Salonika
    Zimbru Chis
  • 17:45
    Play-Off  
    FC Astra Ploiesti
    Lyon
  • 18:00
    Play-Off  
    FK Rostov
    Trabzonspor
  • 18:00
    Play-Off  
    Hajduk Split
    Dnipro
  • 18:00
    Play-Off  
    Shakhter
    PSV Eindhoven
  • 18:00
    Play-Off  
    Sh Tiraspol
    Rijeka
  • 18:30
    Play-Off  
    FC Twente
    Karabakh-Azersun
  • 18:30
    Play-Off  
    Metalist
    Ruch Chorzow
  • 19:00
    Play-Off  
    FC Midtjylland
    Panathinaikos
  • 19:00
    Play-Off  
    Feyenoord
    FC Zarya Lugansk
  • 19:30
    Play-Off  
    Debrecen
    Young Boys
  • 19:30
    Play-Off  
    FC Zurich
    Trnava
  • 19:30
    Play-Off  
    Rapid Vienna
    HJK Helsinki
  • 19:30
    Play-Off  
    Sparta Prague
    FC Zwolle
  • 19:30
    Play-Off  
    Torino
    RNK Split
  • 19:45
    Play-Off  
    M'gladbach
    FK Sarajevo
  • 19:45
    Play-Off  
    Lokeren SNW
  • 19:45
    Play-Off  
    Inter Milan
    Stjarnan
  • 19:45
    Play-Off  
    AEL
  • 19:45
    Play-Off  
    Villarreal
    Astana
  • 20:00
    Play-Off  
    Club Brugge
    Grasshoppers
  • 20:00
    Play-Off  
    Dinamo Zagreb
    Petrolul Ploies
  • 20:00
    Play-Off  
    Rio Ave
    IF Elfsborg
  • 20:05
    Play-Off  
    Legia Warsaw
    FC Aktobe
  • 20:05
    Play-Off  
    Maccabi Tel Aviv
    Asteras Tripoli
  • 20:05
    Play-Off  
    Nacional
    Dinamo Minsk
  • 20:05
    Play-Off  
    St Etienne
    Karabukspor

Friday August 29

La Liga

  • 19:00
     
    Getafe
    Almeria
  • 21:00
     
    Valencia
    Malaga
    SS 5 HD

Bundesliga

  • 19:30
     
    FC Augsburg
    B Dortmund

Ligue 1

  • 19:30
     
    Marseille
    Nice

Eredivisie

  • 19:00
     
    Go Ahead Eagles
    Willem II