Fixtures

Wednesday September 28

Championship

League One

Champions League

Thursday September 29

Europa League

American MLS League

Friday September 30

Premier League

Scottish Premier

La Liga

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

European Under-21 Championship Qualifying

  • 19:00
    Group 8  
    Netherlands U21
    Turkey U21
  • 19:00
    Group 8  
    Slovakia U21
    Belarus U21

Saturday October 1

Premier League

Championship

League One

League Two

Scottish Premier

Scottish Championship

  • 15:00
     
    Ayr United
    Dunf'mline
  • 15:00
     
    Dumbarton
    Q of South
  • 15:00
     
    Morton
    Raith Rovers
  • 17:15
     
    St Mirren
    Falkirk

Scottish League One

  • 15:00
     
    1/1 Albion Rovers
    Queen's Park 11/5
  • 15:00
     
    Alloa Athletic
    Airdrieonians
  • 15:00
     
    East Fife
    Stenhousemuir
  • 15:00
     
    Peterhead
    Livingston
  • 15:00
     
    Stranraer
    Brechin City

Scottish League Two

  • 15:00
     
    Berwick Rangers
    Clyde
  • 15:00
     
    Cowdenbeath
    Stirling Albion
  • 15:00
     
    Edinburgh City
    Arbroath
  • 15:00
     
    Elgin City
    Annan Athletic
  • 15:00
     
    Forfar Athletic
    Montrose

Scottish Cup

  • 15:00
    1st Rnd  
    Bonnyrigg Rose
    Turriff United
  • 15:00
    1st Rnd  
    Hawick Royal Albert
    Civil Service Strollers
  • 15:00
    1st Rnd  
    Lossiemouth
    Forres Mechs

National League

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

American MLS League

Sunday October 2

Premier League

Scottish Championship

  • 12:00
     
    Hibernian
    Dundee United
    SS 2 HD

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

American MLS League

Monday October 3

American MLS League

Tuesday October 4

Johnstones Paint Trophy

  • 19:00
    Nth Group A  
    Bolton Wanderers
    Blackpool
  • 19:00
    Nth Group G  
    Cambridge United
    M'brough U23
  • 19:30
    Nth Group B  
    Crewe Alexandra
    Wolves U23
  • 19:30
    Nth Group F  
    Hartlepool
    Sunderland U23
  • 19:30
    Sth Group H  
    Luton Town
    WBA U23
  • 19:30
    Sth Group F  
    Peterboro
    MK Dons
  • 19:45
    Sth Group B  
    AFC Wimbledon
    Plymouth Argyle
  • 19:45
    Nth Group C  
    Bradford City
    Bury
  • 19:45
    Sth Group A  
    Bristol Rovers
    Yeovil Town
  • 19:45
    Nth Group D  
    Carlisle United
    B'burn U23
  • 19:45
    Sth Group E  
    Charlton
    Crawley Town
  • 19:45
    Nth Group A  
    Cheltenham Town
    Everton U23
  • 19:45
    Nth Group B  
    Chesterfield
    Accrington
  • 19:45
    Sth Group E  
    Colchester
    Southampton U23
  • 19:45
    Sth Group D  
    Coventry City
    Northampton Town
  • 19:45
    Nth Group E  
    Doncaster Rovers
    Derby County U23
  • 19:45
    Nth Group D  
    Fleetwood Town
    Oldham Athletic
  • 19:45
    Nth Group H  
    Grimsby Town
    Leicester U23
  • 19:45
    Sth Group H  
    Millwall
    Gillingham
  • 19:45
    Nth Group C  
    Morecambe
    Stoke City U23
  • 19:45
    Sth Group B  
    Newport
    Swansea City U23
  • 19:45
    Nth Group E  
    Port Vale
    Mansfield Town
  • 19:45
    Sth Group A  
    Portsmouth
    Reading U23
  • 19:45
    Nth Group F  
    Rochdale
    Notts County
  • 19:45
    Nth Group G  
    Scunthorpe
    Shrewsbury Town
  • 19:45
    Nth Group H  
    Sheffield United
    Walsall
  • 19:45
    Sth Group G  
    Southend United
    Leyton Orient
  • 19:45
    Sth Group G  
    Stevenage
    Brighton U23
  • 19:45
    Sth Group C  
    Swindon Town
    Oxford United
  • 19:45
    Sth Group D  
    Wycombe
    WHU U23
  • 20:00
    Sth Group F  
    Barnet
    Norwich City U23

National League

  • 19:45
     
    Aldershot Town
    Forest Grn
  • 19:45
     
    Barrow
    Macc'field
  • 19:45
     
    Braintree Town
    Boreham Wood
  • 19:45
     
    Bromley
    Woking
  • 19:45
     
    Dover
    Sutton United
  • 19:45
     
    Eastleigh
    Maidstone Utd
  • 19:45
     
    Guiseley
    York City
  • 19:45
     
    North Ferriby
    Chester FC
  • 19:45
     
    Solihull Moors
    Southport
  • 19:45
     
    Torquay United
    Dag + Red
  • 19:45
     
    Tranmere Rovers
    Gateshead
  • 19:45
     
    Wrexham
    Lincoln City

European Under-21 Championship Qualifying

  • 19:30
    Group 6  
    San Marino U21
    Spain U21
  • 20:15
    Group 3  
    Iceland U21
    Scotland U21