Fixtures

Friday August 26

Championship

Scottish Premier

La Liga

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

Saturday August 27

Premier League

Championship

League One

League Two

Scottish Premier

Scottish Championship

  • 15:00
     
    Ayr United
    St Mirren
  • 15:00
     
    Dundee United
    Raith Rovers
  • 15:00
     
    Dunf'mline
    Q of South
  • 15:00
     
    Falkirk
    Dumbarton
  • 15:00
     
    Hibernian
    Morton

Scottish League One

Scottish League Two

National League

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

American MLS League

National League North

National League South

Sunday August 28

Premier League

La Liga

Serie A

Bundesliga

Ligue 1

Eredivisie

American MLS League

Monday August 29

National League

  • 15:00
     
    Boreham Wood
    Maidstone Utd
  • 15:00
     
    Braintree Town
    Torquay United
  • 15:00
     
    Bromley
    Eastleigh
  • 15:00
     
    Dover
    Aldershot Town
  • 15:00
     
    Forest Grn
    Southport
  • 15:00
     
    Lincoln City
    Gateshead
  • 15:00
     
    North Ferriby
    Barrow
  • 15:00
     
    Solihull Moors
    Macc'field
  • 15:00
     
    Sutton United
    Dag + Red
  • 15:00
     
    Woking
    Chester FC
  • 15:00
     
    Wrexham
    York City
  • 17:30
     
    Tranmere Rovers
    Guiseley

American MLS League

National League North

  • 15:00
     
    Alfreton Town
    Tamworth
  • 15:00
     
    Bradford P A
    AFC Fylde
  • 15:00
     
    Chorley
    Stalybridge
  • 15:00
     
    Curzon Ashton
    Salford City
  • 15:00
     
    FC Halifax
    Harrogate Town
  • 15:00
     
    FC United
    Darlington 1883
  • 15:00
     
    Gainsborough
    Brackley Town
  • 15:00
     
    Gloucester
    Boston United
  • 15:00
     
    Kid'minster
    Altrincham
  • 15:00
     
    Nuneaton
    Telford
  • 15:00
     
    Stockport County
    Worcester City

National League South

  • 15:00
     
    Bishops Sford
    Wealdstone
  • 15:00
     
    East Thurrock U
    Eastbourne
  • 15:00
     
    Ebbsfleet United
    Margate
  • 15:00
     
    Hampton + Richm
    Dartford
  • 15:00
     
    Hungerford Town
    Hemel Hempstead
  • 15:00
     
    Maidenhead
    Truro City
  • 15:00
     
    Oxford City
    Gosport Borough
  • 15:00
     
    Poole Town
    Bath City
  • 15:00
     
    Welling United
    Chelmsford
  • 15:00
     
    Weston-S-Mare
    St Albans
  • 15:00
     
    Whitehawk
    Concord Rangers

Tuesday August 30

EFL Trophy

  • 19:00
    Northern 1st Rnd  
    Bolton Wanderers
    Everton U23
  • 19:00
    Northern 1st Rnd  
    Bury
    Morecambe
  • 19:30
    Northern 1st Rnd  
    Gillingham
    Luton Town
  • 19:30
    Northern 1st Rnd  
    Peterboro
    Norwich City U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    AFC Wimbledon
    Swansea City U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Accrington
    Crewe Alexandra
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Blackpool
    Cheltenham Town
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Bradford City
    Stoke City U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Bristol Rovers
    Reading U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Charlton
    Southampton U21
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Chesterfield
    Wolverhampton Wanderers U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Coventry City
    West Ham United U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Crawley Town
    Colchester
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Fleetwood Town
    Blackburn Rovers U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Leyton Orient
    Stevenage
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Mansfield Town
    Doncaster Rovers
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Millwall
    West Bromwich Albion U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    MK Dons
    Barnet
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Northampton Town
    Wycombe
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Oldham Athletic
    Carlisle United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Oxford United
    Exeter City
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Plymouth Argyle
    Newport
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Port Vale
    Derby County U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Scunthorpe
    Middlesbrough U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Sheffield United
    Leicester City U23
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Shrewsbury Town
    Cambridge United
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Southend United
    Brighton U21
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Walsall
    Grimsby Town
  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Yeovil Town
    Portsmouth

Wednesday August 31

International

  • 17:30
     
    Estonia
    Malta
  • 18:15
     
    Czech Republic
    Armenia
  • 18:30
     
    Albania
    Morocco
  • 18:30
     
    Norway
    Belarus
  • 19:00
     
    Denmark
    Liechtenstein
  • 19:15
     
    Turkey
    Russia
  • 19:45
     
    Germany
    Finland
  • 19:45
     
    Oman

EFL Trophy

  • 19:45
    Northern 1st Rnd  
    Notts County
    Hartlepool

Spanish Copa del Rey

  • 18:00
    1st Rnd  
    Albacete
    Real Unión
  • 18:00
    1st Rnd  
    Amorebieta
    Yugo-UD Socuéllamos
  • 18:00
    1st Rnd  
    Andorra CF
    Hýrcules
  • 18:00
    1st Rnd  
    Atlético Cirbonero
    Ponferradina
  • 18:00
    1st Rnd  
    Atlético Saguntino
    Formentera
  • 18:00
    1st Rnd  
    Atlético Sanluqueño
    Murcia
  • 18:00
    1st Rnd  
    Barakaldo
    Zamudio
  • 18:00
    1st Rnd  
    CD Boiro
    Guijuelo
  • 18:00
    1st Rnd  
    CD Calahorra
    UD Logrones
  • 18:00
    1st Rnd  
    Caudal
    Burgos CF
  • 18:00
    1st Rnd  
    Extremadura UD
    Atlético Mancha Real
  • 18:00
    1st Rnd  
    Laredo
    Cultural Leonesa
  • 18:00
    1st Rnd  
    Lleida Esportiu
    AE Prat
  • 18:00
    1st Rnd  
    Lorca Deportiva
    La Hoya Lorca
  • 18:00
    1st Rnd  
    Racing Club Ferrol
    Zamora
  • 18:00
    1st Rnd  
    Sestao
    UD Villa de Santa Brígida
  • 18:00
    1st Rnd  
    Toledo
    Conquense
  • 18:00
    1st Rnd  
    UD Cornella
    San Sebastián de los Reyes

Thursday September 1

International

  • 19:45
     
    Belgium
    Spain
  • 19:45
     
    Netherlands
    Greece
  • 19:45
     
    Portugal
    Gibraltar
  • 20:00
     
    Italy
    France

European Under-21 Championship Qualifying

  • 15:00
    Group 1  
    Turkey U21
    Cyprus U21
  • 17:00
    Group 1  
    Croatia U21
    Sweden U21
  • 17:00
    Group 1  
    Estonia U21
    Georgia U21
  • 17:00
    Group 1  
    Faroe Islands U21
    Russia U21
  • 17:00
    Group 1  
    Hungary U21
    Liec'stein U21
  • 17:00
    Group 1  
    Spain U21
    San Marino U21
  • 19:00
    Group 1  
    Lithuania U21
    Andorra U21
  • 19:30
    Group 1  
    Montenegro U21
    Czech Rep U21

Friday September 2

American MLS League

  • 00:00
     
    New York City FC
    D.C. United
    SS 1 HD