Cricket Fixtures

Monday Sep 1

  • at The Ford County Ground
  • 18:30
    1st Twenty20
    England
    South Africa

Tuesday Sep 2

  • at Harare Sports Club
  • 08:30
    5th ODI
    S Africa
    Australia

Tuesday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 10:30
    4th ODI
    England
    India

Wednesday Sep 3

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    2nd Twenty20
    England
    South Africa

Thursday Sep 4

  • at Harare Sports Club
  • 08:30
    6th ODI
    Zimbabwe
    S Africa

Thursday Sep 4

  • at TBC
  • 10:30
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Friday Sep 5

  • at Headingley Carnegie
  • 10:30
    5th ODI
    England
    India

Friday Sep 5

  • at Arnos Vale Ground
  • 15:00
    1st Test
    W Indies
    Bangladesh

Saturday Sep 6

  • at Harare Sports Club
  • 08:30
    Final
    TBC
    TBC

Saturday Sep 6

  • at TBC
  • 10:30
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Sunday Sep 7

  • at Edgbaston
  • 10:30
    3rd Twenty20
    England
    South Africa

Sunday Sep 7

  • at Edgbaston
  • 15:00
    Only Twenty20
    England
    India

Tuesday Sep 9

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Northants
  • at Lord's
  • 10:30
    Middlesex
    Durham
  • at The PROBIZ County Ground
  • 10:30
    Sussex
    Lancashire
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30
    Notts
    Yorks

Tuesday Sep 9

  • at The Ford County Ground
  • 10:30
    Essex
    Kent
  • at County Ground, Bristol
  • 10:30
    Gloucs
    Leics
  • at New Road, Worcester
  • 10:30
    Worcs
    Surrey
  • at The Swalec Stadium
  • 10:30
    Glamorgan
    Derbys

Saturday Sep 13

  • at Beausejour Stadium
  • 15:00
    2nd Test
    W Indies
    Bangladesh

Monday Sep 15

  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Hants
    Kent
  • at Grace Road, Leicester
  • 10:30
    Leics
    Essex
  • at The Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Derbys

Monday Sep 15

  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Durham
    Northants
  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Middlesex
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30
    Notts
    Sussex

Saturday Sep 20

  • at Lord's
  • 10:30
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Tuesday Sep 23

  • at Emirates Old Trafford, Manchester
  • 10:30
    Lancashire
    Middlesex
  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Northants
    Sussex
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Durham
  • at Headingley Carnegie
  • 10:30
    Yorks
    Somerset

Tuesday Sep 23

  • at The Swalec Stadium
  • 10:30
    Glamorgan
    Hants
  • at St. Lawrence Ground
  • 10:30
    Kent
    Gloucs
  • at The Ford County Ground
  • 10:30
    Essex
    Worcs
  • at The County Ground, Derby
  • 10:30
    Derbys
    Leics