Cricket Fixtures

Tuesday Feb 21

  • at Vidarbha Cricket Association Stadium
  • 04:00
    2nd Test
    India U19s
    England U19

Tuesday Feb 21

  • at Harare Sports Club
  • 07:30
    3rd ODI
    Zimbabwe
    Afghanistan

Tuesday Feb 21

  • at Hagley Oval
  • 22:00
    2nd ODI
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Feb 22

  • at Adelaide Oval
  • 03:05
    3rd Twenty20
    Australia
    New Zealand

Wednesday Feb 22

  • at Adelaide Oval
  • 08:50
    3rd Twenty20
    Australia
    Sri Lanka

Thursday Feb 23

Thursday Feb 23

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    4/5 Karachi Kings
    Quetta Gladiato 1/1

Friday Feb 24

  • at Rangiri Dambulla International Stad.
  • 04:30
    Four-Day Match
    Sri Lanka A
    England Lions

Friday Feb 24

  • at Harare Sports Club
  • 07:30
    4th ODI
    Zimbabwe
    Afghanistan

Friday Feb 24

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 11:30
    11/10 Peshawar Zalmi
    Lahore Qalandar 8/11
  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Quetta Gladiato
    Islamabad Unite

Friday Feb 24

  • at Colin Maiden Park
  • 21:30
    Auckland
    Central Distric
  • at Cobham Oval
  • 21:30
    Northern Distri
    Otago Volts

Friday Feb 24

  • at North Dalton Park
  • 23:30
    Match
    NSW
    Tasmania

Saturday Feb 25

  • at Adelaide Oval
  • 00:00
    Match
    South Australia
    Queensland
  • at WACA Ground
  • 02:30
    Match
    Western Austral
    Victoria

Saturday Feb 25

  • at Westpac Stadium, Wellington
  • 01:00
    3rd ODI
    New Zealand
    S Africa

Saturday Feb 25

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 11:30
    Lahore Qalandar
    Karachi Kings
  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Peshawar Zalmi
    Quetta Gladiato

Saturday Feb 25

  • at Warner Park
  • 13:30
    1st Warm Up
    WICB President'
    England

Saturday Feb 25

  • at Basin Reserve, Wellington
  • 21:30
    Wellington
    Canterbury

Saturday Feb 25

  • at Eden Park Outer Oval
  • 22:00
    1st ODI
    New Zealand
    Australia

Sunday Feb 26

  • at Harare Sports Club
  • 07:30
    5th ODI
    Zimbabwe
    Afghanistan

Sunday Feb 26

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Karachi Kings
    Islamabad Unite

Monday Feb 27

  • at Warner Park
  • 13:30
    2nd Warm Up
    WICB President'
    England

Tuesday Feb 28

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Qualifier 1
    1st
    2nd

Wednesday Mar 1

  • at Seddon Park
  • 01:00
    4th ODI
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Mar 1

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Eliminator
    3rd
    4th

Wednesday Mar 1

  • at Bay Oval
  • 22:00
    2nd ODI
    New Zealand
    Australia

Thursday Mar 2

  • at Rangiri Dambulla International Stad.
  • 04:30
    ODI
    Sri Lanka A
    England Lions

Thursday Mar 2

  • at ICC Global Cricket Academy
  • 06:00
    1st ODI
    UAE
    Ireland

Friday Mar 3

  • at Sir Vivian Richards Stadium
  • 13:30
    1st ODI
    W Indies
    England

Friday Mar 3

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Qualifier 2
    TBC
    TBC

Saturday Mar 4

  • at Eden Park, Auckland
  • 01:00
    5th ODI
    New Zealand
    S Africa

Saturday Mar 4

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 04:00
    2nd Test
    India
    Australia

Saturday Mar 4

  • at Rangiri Dambulla International Stad.
  • 04:30
    ODI
    Sri Lanka A
    England Lions

Saturday Mar 4

  • at ICC Global Cricket Academy
  • 06:00
    2nd ODI
    UAE
    Ireland

Saturday Mar 4

  • at Bay Oval
  • 22:00
    3rd ODI
    New Zealand
    Australia

Sunday Mar 5

  • at Sir Vivian Richards Stadium
  • 13:30
    2nd ODI
    W Indies
    England

Sunday Mar 5

  • at Gaddafi Stadium, Lahore
  • 16:00
    Final
    TBC
    TBC

Sunday Mar 5

  • at Eden Park, Auckland
  • 21:30
    Auckland
    Canterbury
  • at Seddon Park
  • 21:30
    Northern Distri
    Central Distric
  • at Westpac Stadium, Wellington
  • 21:30
    Wellington
    Otago Volts

Monday Mar 6

  • at Welagedara Stadium
  • 04:30
    ODI
    Sri Lanka A
    England Lions

Monday Mar 6

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 23:30
    Match
    Tasmania
    Queensland
  • at Sydney Cricket Ground
  • 23:30
    Match
    NSW
    South Australia

Tuesday Mar 7

  • at Galle International Stadium
  • 04:30
    1st Test
    Sri Lanka
    Bangladesh

Tuesday Mar 7

  • at University Oval
  • 22:00
    1st Test
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Mar 8

  • at Traeger Park
  • 00:30
    Match
    Victoria
    Western Austral

Wednesday Mar 8

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 08:30
    1st Twenty20
    Afghanistan
    Ireland

Thursday Mar 9

  • at R. Premadasa Stadium
  • 04:30
    ODI
    Sri Lanka A
    England Lions

Thursday Mar 9

  • at Kensington Oval
  • 13:30
    3rd ODI
    W Indies
    England

Friday Mar 10

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 08:30
    2nd Twenty20
    Afghanistan
    Ireland

Saturday Mar 11

  • at R. Premadasa Stadium
  • 04:30
    ODI
    Sri Lanka A
    England Lions

Sunday Mar 12

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 08:30
    3rd Twenty20
    Afghanistan
    Ireland

Monday Mar 13

  • at Hagley Oval
  • 21:30
    Canterbury
    Otago Volts
  • at Eden Park Outer Oval
  • 21:30
    Auckland
    Northern Distri
  • at McLean Park, Napier
  • 21:30
    Central Distric
    Wellington

Wednesday Mar 15

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:00
    1st ODI
    Afghanistan
    Ireland

Wednesday Mar 15

  • at P Sara Oval
  • 04:30
    2nd Test
    Sri Lanka
    Bangladesh

Wednesday Mar 15

  • at ICC Global Cricket Academy No 2
  • 06:00
    UAE
    South
  • at ICC Global Cricket Academy
  • 06:00
    Afghanistan
    North

Wednesday Mar 15

  • at Basin Reserve, Wellington
  • 22:00
    2nd Test
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Mar 15

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 23:30
    Match
    Tasmania
    South Australia

Thursday Mar 16

  • at Allan Border Field
  • 00:00
    Match
    Queensland
    Victoria
  • at WACA Ground
  • 02:30
    Match
    Western Austral
    NSW

Thursday Mar 16

  • at HEC International Cricket Stadium Complex
  • 04:00
    3rd Test
    India
    Australia

Friday Mar 17

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:00
    2nd ODI
    Afghanistan
    Ireland

Friday Mar 17

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 06:00
    North
    South

Sunday Mar 19

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:00
    3rd ODI
    Afghanistan
    Ireland

Sunday Mar 19

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 06:00
    North
    South

Monday Mar 20

  • at University Oval
  • 21:30
    Otago Volts
    Auckland
  • at Saxton Oval
  • 21:30
    Central Distric
    Canterbury
  • at Bay Oval
  • 21:30
    Northern Distri
    Wellington

Tuesday Mar 21

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 06:00
    North
    South

Wednesday Mar 22

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:00
    4th ODI
    Afghanistan
    Ireland

Friday Mar 24

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:00
    5th ODI
    Afghanistan
    Ireland

Friday Mar 24

  • at Seddon Park
  • 22:00
    3rd Test
    New Zealand
    S Africa

Saturday Mar 25

  • at Himachal Pradesh Cricket Association Stadium
  • 04:00
    4th Test
    India
    Australia

Saturday Mar 25

  • at Rangiri Dambulla International Stad.
  • 08:30
    1st ODI
    Sri Lanka
    Bangladesh

Saturday Mar 25

  • at TBC
  • 23:30
    Final
    1st
    2nd

Sunday Mar 26

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 11:30
    MCC
    Middlesex

Tuesday Mar 28

  • at Rangiri Dambulla International Stad.
  • 09:30
    2nd ODI
    Sri Lanka
    Bangladesh

Tuesday Mar 28

  • at The Parks
  • 11:00
    Oxford MCCU
    Surrey
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Glamorgan
    Cardiff MCCU
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Leeds Bradford
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Durham UCCE
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Loughboro' UCCE
  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge MCCU
    Notts

Tuesday Mar 28

  • at McLean Park, Napier
  • 22:30
    Central Distric
    Auckland
  • at University Oval
  • 22:30
    Otago Volts
    Northern Distri
  • at Hagley Oval
  • 22:30
    Canterbury
    Wellington

Friday Mar 31

  • at Queen's Park Oval
  • 23:30
    1st Twenty20
    W Indies
    Pakistan

Saturday Apr 1

  • at Sinhalese Sports Club Ground
  • 05:00
    3rd ODI
    Sri Lanka
    Bangladesh

Sunday Apr 2

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 07:00
    1st ODI
    UAE
    Papua N G

Sunday Apr 2

  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge MCCU
    Lancashire
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Durham UCCE
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Loughboro' UCCE
  • at The Parks
  • 11:00
    Oxford MCCU
    Warwicks
  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    Leeds Bradford
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Cardiff MCCU

Sunday Apr 2

  • at Queen's Park Oval
  • 23:30
    2nd Twenty20
    W Indies
    Pakistan

Tuesday Apr 4

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 07:00
    2nd ODI
    UAE
    Papua N G

Tuesday Apr 4

  • at R. Premadasa Stadium
  • 12:30
    1st Twenty20
    Sri Lanka
    Bangladesh

Wednesday Apr 5

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 15:30
    Hyderabad
    Bangalore

Thursday Apr 6

  • at R. Premadasa Stadium
  • 12:30
    2nd Twenty20
    Sri Lanka
    Bangladesh

Thursday Apr 6

  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 15:30
    Rising Pune Sup
    Mumbai

Friday Apr 7

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Oxford MCCU
  • at Weetwood Playing Fields
  • 11:00
    Leeds Bradford
    Worcs
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Durham UCCE
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Cardiff MCCU
  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge MCCU
    Middlesex
  • at Haslegrave Ground
  • 11:00
    Loughboro' UCCE
    Derbys

Friday Apr 7

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Warwicks
  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Lancashire

Friday Apr 7

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Glamorgan
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Notts
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Gloucs

Friday Apr 7

  • at Providence Stadium
  • 14:30
    1st ODI
    W Indies
    Pakistan

Friday Apr 7

  • at Saurashtra Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Gujarat Lions
    Kolkata

Saturday Apr 8

  • at Holkar Cricket Stadium
  • 11:30
    Kings XI
    Rising Pune Sup
  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 15:30
    Bangalore
    Delhi

Sunday Apr 9

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 11:30
    Hyderabad
    Gujarat Lions
  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 15:30
    Mumbai
    Kolkata

Sunday Apr 9

  • at Providence Stadium
  • 14:30
    2nd ODI
    W Indies
    Pakistan

Monday Apr 10

  • at Holkar Cricket Stadium
  • 15:30
    Kings XI
    Bangalore

Tuesday Apr 11

  • at Providence Stadium
  • 14:30
    3rd ODI
    W Indies
    Pakistan

Tuesday Apr 11

  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 15:30
    Rising Pune Sup
    Delhi

Wednesday Apr 12

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 15:30
    Mumbai
    Hyderabad

Thursday Apr 13

  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 15:30
    Kolkata
    Kings XI

Friday Apr 14

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Lancashire
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Essex
  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Yorks
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Middlesex

Friday Apr 14

  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Notts
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Northants
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Kent
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Leics
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Glamorgan
    Worcs

Friday Apr 14

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 11:30
    Bangalore
    Mumbai
  • at Saurashtra Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Gujarat Lions
    Rising Pune Sup

Saturday Apr 15

  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 11:30
    Kolkata
    Hyderabad
  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 15:30
    Delhi
    Kings XI

Sunday Apr 16

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 11:30
    Mumbai
    Gujarat Lions
  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 15:30
    Bangalore
    Rising Pune Sup

Monday Apr 17

  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 11:30
    Delhi
    Kolkata
  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 15:30
    Hyderabad
    Kings XI

Tuesday Apr 18

  • at Saurashtra Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Gujarat Lions
    Bangalore

Wednesday Apr 19

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 15:30
    Hyderabad
    Delhi

Thursday Apr 20

  • at Holkar Cricket Stadium
  • 15:30
    Kings XI
    Mumbai

Friday Apr 21

  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Yorks
  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Somerset
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Essex
  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Surrey

Friday Apr 21

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Glamorgan
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Durham
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Derbys
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Northants
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Sussex

Friday Apr 21

  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 15:30
    Kolkata
    Gujarat Lions

Saturday Apr 22

  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 11:30
    Delhi
    Mumbai
  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 15:30
    Rising Pune Sup
    Hyderabad

Saturday Apr 22

  • at Sabina Park
  • 16:00
    1st Test
    W Indies
    Pakistan

Sunday Apr 23

  • at Saurashtra Cricket Association Stadium
  • 11:30
    Gujarat Lions
    Kings XI
  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 15:30
    Kolkata
    Bangalore

Monday Apr 24

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 15:30
    Mumbai
    Rising Pune Sup

Tuesday Apr 25

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 15:30
    Bangalore
    Hyderabad

Wednesday Apr 26

  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 15:30
    Rising Pune Sup
    Kolkata

Thursday Apr 27

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    South Group
    Kent
    Hants
  • at Lord's
  • 11:00
    South Group
    Middlesex
    Sussex
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    South Group
    Gloucs
    Glamorgan

Thursday Apr 27

  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    North Group
    Durham
    Derbys
  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Notts
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    North Group
    Northants
    Warwicks

Thursday Apr 27

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 15:30
    Bangalore
    Gujarat Lions

Friday Apr 28

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Surrey

Friday Apr 28

  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 11:30
    Kolkata
    Delhi
  • at Punjab Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Kings XI
    Hyderabad

Friday Apr 28

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    North Group
    Lancashire
    Leics

Saturday Apr 29

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    North Group
    Notts
    Yorks

Saturday Apr 29

  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 11:30
    Rising Pune Sup
    Bangalore
  • at Saurashtra Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Gujarat Lions
    Mumbai

Sunday Apr 30

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    North Group
    Leics
    Worcs
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    North Group
    Derbys
    Northants

Sunday Apr 30

  • at Lord's
  • 11:00
    South Group
    Middlesex
    Gloucs
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    South Group
    Essex
    Hants
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Somerset
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Surrey

Sunday Apr 30

  • at Punjab Cricket Association Stadium
  • 11:30
    Kings XI
    Delhi
  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 15:30
    Hyderabad
    Kolkata

Sunday Apr 30

  • at Kensington Oval
  • 15:00
    2nd Test
    W Indies
    Pakistan

Monday May 1

  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Durham
  • at Headingley
  • 11:00
    North Group
    Yorks
    Lancashire

Monday May 1

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 11:30
    Mumbai
    Bangalore
  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 15:30
    Rising Pune Sup
    Gujarat Lions

Tuesday May 2

  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Essex
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Glamorgan
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Kent

Tuesday May 2

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    North Group
    Derbys
    Notts
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 14:00
    North Group
    Leics
    Warwicks

Tuesday May 2

  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 15:30
    Delhi
    Hyderabad

Wednesday May 3

  • at Headingley
  • 11:00
    North Group
    Yorks
    Durham
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    North Group
    Northants
    Worcs

Wednesday May 3

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    South Group
    Hants
    Middlesex

Wednesday May 3

  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 15:30
    Kolkata
    Rising Pune Sup

Thursday May 4

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    South Group
    Essex
    Gloucs

Thursday May 4

  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 15:30
    Delhi
    Gujarat Lions

Friday May 5

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    1st ODI
    England
    Ireland

Friday May 5

  • at Roseworth Terrace
  • 11:00
    North Group
    Durham
    Leics
  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Notts
  • at Aigburth
  • 11:00
    North Group
    Lancashire
    Northants
  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Yorks

Friday May 5

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    South Group
    Kent
    Sussex
  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Middlesex
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Somerset

Friday May 5

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 15:30
    Bangalore
    Kings XI

Saturday May 6

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 11:30
    Hyderabad
    Rising Pune Sup
  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 15:30
    Mumbai
    Delhi

Sunday May 7

  • at Lord's
  • 10:30
    2nd ODI
    England
    Ireland

Sunday May 7

  • at SSE Swalec
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Essex
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Surrey
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    South Group
    Kent
    Middlesex
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    South Group
    Hants
    Gloucs

Sunday May 7

  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Lancashire
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    North Group
    Durham
    Northants
  • at Headingley
  • 11:00
    North Group
    Yorks
    Derbys
  • at The John Fretwell Sporting Complex
  • 11:00
    North Group
    Notts
    Leics

Sunday May 7

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 11:30
    Bangalore
    Kolkata
  • at Punjab Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Kings XI
    Gujarat Lions

Monday May 8

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 15:30
    Hyderabad
    Mumbai

Tuesday May 9

  • at Punjab Cricket Association Stadium
  • 15:30
    Kings XI
    Kolkata

Wednesday May 10

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    North Group
    Lancashire
    Worcs
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    North Group
    Derbys
    Warwicks
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    North Group
    Northants
    Yorks

Wednesday May 10

  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    South Group
    Gloucs
    Kent
  • at Radlett Cricket Club
  • 11:00
    South Group
    Middlesex
    Glamorgan
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 14:00
    South Group
    Essex
    Sussex

Wednesday May 10

  • at Windsor Park, Dominica
  • 15:00
    3rd Test
    W Indies
    Pakistan

Wednesday May 10

  • at Green Park, Kanpur
  • 15:30
    Gujarat Lions
    Delhi

Thursday May 11

  • at Trent Bridge
  • 14:00
    North Group
    Notts
    Durham

Thursday May 11

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 15:30
    Mumbai
    Kings XI

Friday May 12

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    Bangladesh

Friday May 12

  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Kent
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    South Group
    Hants
    Glamorgan
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    South Group
    Essex
    Middlesex
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    South Group
    Gloucs
    Somerset

Friday May 12

  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Warwicks
  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    North Group
    Lancashire
    Derbys
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 14:00
    North Group
    Leics
    Northants

Friday May 12

  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 15:30
    Delhi
    Rising Pune Sup

Saturday May 13

  • at Green Park, Kanpur
  • 11:30
    Gujarat Lions
    Hyderabad
  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 15:30
    Kolkata
    Mumbai

Sunday May 14

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    New Zealand

Sunday May 14

  • at The Saffrons
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Gloucs
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Essex
  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Hants
  • at St. Helen's
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Kent

Sunday May 14

  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Durham
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    North Group
    Leics
    Derbys
  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Yorks
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    North Group
    Notts
    Lancashire

Sunday May 14

  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 11:30
    Rising Pune Sup
    Kings XI
  • at Feroz Shah Kotla, Delhi
  • 15:30
    Delhi
    Bangalore

Tuesday May 16

  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    North Group
    Northants
    Notts
  • at Headingley
  • 14:00
    North Group
    Yorks
    Leics
  • at The 3aaa County Ground
  • 14:00
    North Group
    Derbys
    Worcs
  • at Emirates Riverside
  • 14:00
    North Group
    Durham
    Lancashire

Tuesday May 16

  • at TBC
  • 15:30
    Qualifier 1
    TBC
    TBC

Wednesday May 17

  • at Clontarf Cricket Club
  • 10:45
    Bangladesh
    New Zealand

Wednesday May 17

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    South Group
    Hants
    Sussex
  • at The Spitfire Ground
  • 14:00
    South Group
    Kent
    Essex
  • at Bristol County Ground
  • 14:00
    South Group
    Gloucs
    Surrey
  • at Lord's
  • 14:00
    South Group
    Middlesex
    Somerset

Wednesday May 17

  • at TBC
  • 15:30
    Eliminator
    TBC
    TBC

Friday May 19

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    Bangladesh

Friday May 19

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Yorks
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Hants
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Warwicks
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Surrey

Friday May 19

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Worcs
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Kent
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Glamorgan
    Notts

Friday May 19

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:00
    Sussex
    S Africa

Friday May 19

  • at TBC
  • 15:30
    Qualifier 2
    TBC
    TBC

Sunday May 21

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    New Zealand

Sunday May 21

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Durham

Sunday May 21

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    S Africa

Sunday May 21

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 15:30
    Final
    TBC
    TBC

Wednesday May 24

  • at Clontarf Cricket Club
  • 10:45
    Bangladesh
    New Zealand

Wednesday May 24

  • at Headingley
  • 14:00
    1st ODI
    England
    S Africa

Thursday May 25

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Leics

Friday May 26

  • at Nevill Ground
  • 11:00
    Kent
    Sussex
  • at St. Helen's
  • 11:00
    Glamorgan
    Durham
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Gloucs
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Worcs

Friday May 26

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Surrey
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Hants

Saturday May 27

  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    2nd ODI
    England
    S Africa

Saturday May 27

  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    South Africa A

Monday May 29

  • at Lord's
  • 10:30
    3rd ODI
    England
    S Africa

Monday May 29

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    South Africa A

Thursday Jun 1

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Group A
    England
    Bangladesh

Thursday Jun 1

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    ODI
    England Lions
    South Africa A

Friday Jun 2

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Group A
    Australia
    New Zealand

Friday Jun 2

  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    Lancashire
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Somerset
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Warwicks

Friday Jun 2

  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Northants
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Derbys
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Worcs

Saturday Jun 3

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Group B
    Sri Lanka
    S Africa

Saturday Jun 3

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    ODI
    England Lions
    South Africa A

Sunday Jun 4

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Group B
    India
    Pakistan

Monday Jun 5

  • at Kia Oval
  • 13:30
    Group A
    Australia
    Bangladesh

Monday Jun 5

  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    ODI
    England Lions
    South Africa A

Tuesday Jun 6

  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Group A
    England
    New Zealand

Wednesday Jun 7

  • at Edgbaston
  • 13:30
    Group B
    Pakistan
    S Africa

Thursday Jun 8

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Group B
    India
    Sri Lanka

Thursday Jun 8

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Durham

Thursday Jun 8

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    Hants
    South Africa A

Friday Jun 9

  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Group A
    New Zealand
    Bangladesh

Friday Jun 9

  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Glamorgan
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Derbys
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Notts
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Sussex

Friday Jun 9

  • at Trafalgar Road Ground
  • 11:00
    Lancashire
    Middlesex
  • at Woodbridge Road
  • 11:00
    Surrey
    Essex
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Yorks

Saturday Jun 10

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Group A
    England
    Australia

Sunday Jun 11

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Group B
    India
    S Africa

Monday Jun 12

  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Group B
    Sri Lanka
    Pakistan

Tuesday Jun 13

  • at TBC
  • 11:00
    Quarter Final 2
    QF 3
    QF 4

Tuesday Jun 13

  • at TBC
  • 11:00
    Quarter Final 1
    QF 1
    QF 2

Wednesday Jun 14

  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Semi Final 1
    A1
    B2

Wednesday Jun 14

  • at Arundel Castle
  • 11:00
    Sussex
    South Africa A

Thursday Jun 15

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Semi Final 2
    A2
    B1

Friday Jun 16

  • at TBC
  • 11:00
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Saturday Jun 17

  • at TBC
  • 11:00
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Sunday Jun 18

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Sunday Jun 18

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 14:30
    Leics
    S Africa

Monday Jun 19

  • at TBC
  • 11:00
    Lancashire
    Hants
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Yorks
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Warwicks

Monday Jun 19

  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Kent
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Leics
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Glamorgan

Wednesday Jun 21

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Four-Day Match
    England Lions
    South Africa A

Wednesday Jun 21

  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    1st Twenty20
    England
    S Africa

Friday Jun 23

  • at Lord's
  • 11:00
    Cambridge UCCE
    Oxford UCCE

Friday Jun 23

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 17:30
    2nd Twenty20
    England
    S Africa

Sunday Jun 25

  • at SSE Swalec
  • 14:30
    3rd Twenty20
    England
    S Africa

Monday Jun 26

  • at Trent Bridge
  • 14:00
    Notts
    Kent
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:00
    Sussex
    Gloucs
  • at SSE Swalec
  • 14:00
    Glamorgan
    Derbys
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    Northants
    Leics
  • at Emirates Riverside
  • 14:00
    Durham
    Worcs

Monday Jun 26

  • at Edgbaston
  • 14:00
    Warwicks
    Lancashire
  • at Headingley
  • 14:00
    Yorks
    Surrey
  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    Hants
    Somerset
  • at The Essex County Ground
  • 14:00
    Essex
    Middlesex

Thursday Jun 29

  • at New Road
  • 11:00
    England Lions
    S Africa

Saturday Jul 1

  • at Lord's
  • 11:00
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Monday Jul 3

  • at North Marine Road
  • 11:00
    Yorks
    Somerset
  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Middlesex
  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Hants

Monday Jul 3

  • at College Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Glamorgan
  • at Queen's Park
  • 11:00
    Derbys
    Durham
  • at Beckenham
  • 11:00
    Kent
    Northants

Tuesday Jul 4

  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge UCCE
    Oxford UCCE

Wednesday Jul 5

  • at Arundel Castle
  • 11:00
    Sussex
    Leics

Thursday Jul 6

  • at Lord's
  • 11:00
    1st Test
    England
    S Africa

Friday Jul 7

  • at College Ground
  • 17:30
    South Group
    Gloucs
    Middlesex
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Surrey

Friday Jul 7

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Birmingham
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Notts
  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Lancashire
  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Derbys

Saturday Jul 8

  • at Queen's Park
  • 14:30
    North Group
    Derbys
    Yorks
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Notts

Sunday Jul 9

  • at College Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Worcs

Sunday Jul 9

  • at Kia Oval
  • 14:30
    South Group
    Surrey
    Somerset
  • at Beckenham
  • 14:30
    South Group
    Kent
    Essex
  • at Arundel Castle
  • 14:30
    South Group
    Sussex
    Glamorgan

Sunday Jul 9

  • at Emirates Riverside
  • 14:30
    North Group
    Durham
    Northants
  • at TBC
  • 14:30
    North Group
    Lancashire
    Leics

Tuesday Jul 11

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Yorks

Wednesday Jul 12

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Hants

Thursday Jul 13

  • at College Ground
  • 17:30
    South Group
    Gloucs
    Kent
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Somerset
  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Surrey

Friday Jul 14

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    2nd Test
    England
    S Africa

Friday Jul 14

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Leics
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Northants
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Yorks

Friday Jul 14

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Kent
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Middlesex

Saturday Jul 15

  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Somerset

Sunday Jul 16

  • at The Essex County Ground
  • 14:30
    South Group
    Essex
    Glamorgan
  • at Uxbridge Cricket Ground
  • 14:30
    South Group
    Middlesex
    Somerset
  • at College Ground
  • 14:30
    South Group
    Gloucs
    Sussex

Sunday Jul 16

  • at Edgbaston
  • 14:30
    North Group
    Birmingham
    Leics
  • at TBC
  • 14:30
    North Group
    Lancashire
    Derbys

Tuesday Jul 18

  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Gloucs

Wednesday Jul 19

  • at Haslegrave Ground
  • 11:00
    England U19
    Unicorns

Wednesday Jul 19

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Derbys

Wednesday Jul 19

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Essex

Thursday Jul 20

  • at Richmond Cricket Ground
  • 17:30
    South Group
    Middlesex
    Kent
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Sussex

Thursday Jul 20

  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Leics

Friday Jul 21

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 17:30
    South Group
    Somerset
    Gloucs
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Hants
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Sussex
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Middlesex

Friday Jul 21

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Lancashire
  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Derbys
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Northants
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Birmingham

Saturday Jul 22

  • at Trent Bridge
  • 14:30
    North Group
    Notts
    Northants

Sunday Jul 23

  • at TBC
  • 11:00
    1st Test
    England U19
    India U19s

Sunday Jul 23

  • at Edgbaston
  • 14:30
    North Group
    Birmingham
    Derbys
  • at Emirates Old Trafford
  • 14:30
    North Group
    Lancashire
    Durham
  • at Headingley
  • 14:30
    North Group
    Yorks
    Worcs

Sunday Jul 23

  • at The Ageas Bowl
  • 14:30
    South Group
    Hants
    Surrey
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:30
    South Group
    Sussex
    Kent
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Middlesex
  • at SSE Swalec
  • 14:30
    South Group
    Glamorgan
    Essex

Tuesday Jul 25

  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Lancashire
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Birmingham
  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Notts

Tuesday Jul 25

  • at Bristol County Ground
  • 18:30
    South Group
    Gloucs
    Glamorgan

Wednesday Jul 26

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 17:30
    South Group
    Somerset
    Hants

Wednesday Jul 26

  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Durham
  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Worcs

Thursday Jul 27

  • at Kia Oval
  • 11:00
    3rd Test
    England
    S Africa

Thursday Jul 27

  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Somerset
  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Essex

Thursday Jul 27

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Worcs

Friday Jul 28

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Middlesex
  • at Bristol County Ground
  • 18:30
    South Group
    Gloucs
    Hants
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Surrey

Friday Jul 28

  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Northants
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Durham
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Yorks
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Notts

Saturday Jul 29

  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Gloucs

Sunday Jul 30

  • at The Spitfire Ground
  • 14:30
    South Group
    Kent
    Glamorgan
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Sussex

Sunday Jul 30

  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Durham
  • at The 3aaa County Ground
  • 14:30
    North Group
    Derbys
    Leics
  • at Edgbaston
  • 14:30
    North Group
    Birmingham
    Lancashire
  • at Trent Bridge
  • 14:30
    North Group
    Notts
    Yorks

Monday Jul 31

  • at New Road
  • 11:00
    2nd Test
    England U19
    India U19s

Tuesday Aug 1

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    W Indies

Tuesday Aug 1

  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Kent

Tuesday Aug 1

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Birmingham

Wednesday Aug 2

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Notts

Thursday Aug 3

  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Gloucs
  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Hants
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Surrey

Thursday Aug 3

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Lancashire
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Derbys

Friday Aug 4

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    4th Test
    England
    S Africa

Friday Aug 4

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Glamorgan
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Essex
  • at Bristol County Ground
  • 18:30
    South Group
    Gloucs
    Somerset
  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Sussex

Friday Aug 4

  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Worcs
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Lancashire
  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Yorks
  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Notts

Saturday Aug 5

  • at Trent Bridge
  • 14:30
    North Group
    Notts
    Durham
  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Northants

Sunday Aug 6

  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Lancashire
  • at North Marine Road
  • 11:00
    Yorks
    Essex
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Warwicks

Sunday Aug 6

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Durham
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Sussex
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Notts
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Gloucs

Sunday Aug 6

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    W Indies

Sunday Aug 6

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Surrey

Monday Aug 7

  • at SSE Swalec
  • 10:30
    1st ODI
    England U19
    India U19s

Monday Aug 7

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Surrey

Wednesday Aug 9

  • at The Spitfire Ground
  • 14:00
    2nd ODI
    England U19
    India U19s

Thursday Aug 10

  • at The Ageas Bowl
  • 14:30
    Southern Vipers
    Western Storm

Thursday Aug 10

  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Glamorgan
  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Sussex

Friday Aug 11

  • at The 3aaa County Ground
  • 14:00
    Derbys
    W Indies

Friday Aug 11

  • at Headingley
  • 14:30
    Yorkshire Diamo
    Lancashire Thun

Friday Aug 11

  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Middlesex
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Gloucs
  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Hants

Friday Aug 11

  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Birmingham
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Lancashire
  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Worcs
  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Leics

Saturday Aug 12

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 10:30
    3rd ODI
    England U19
    India U19s

Saturday Aug 12

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 12:00
    Western Storm
    Loughborough Li

Saturday Aug 12

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 14:30
    North Group
    Leics
    Yorks

Saturday Aug 12

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Kent

Sunday Aug 13

  • at Kia Oval
  • 12:00
    Surrey Stars
    Yorkshire Diamo

Sunday Aug 13

  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Notts
  • at Emirates Riverside
  • 14:30
    North Group
    Durham
    Birmingham

Sunday Aug 13

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Glamorgan
  • at Bristol County Ground
  • 14:30
    South Group
    Gloucs
    Essex
  • at Kia Oval
  • 14:30
    South Group
    Surrey
    Sussex

Monday Aug 14

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    4th ODI
    England U19
    India U19s

Tuesday Aug 15

  • at The 3aaa County Ground
  • 14:30
    Loughborough Li
    Southern Vipers

Tuesday Aug 15

  • at Uxbridge Cricket Ground
  • 17:30
    South Group
    Middlesex
    Gloucs

Tuesday Aug 15

  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Durham

Wednesday Aug 16

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30
    5th ODI
    England U19
    India U19s

Wednesday Aug 16

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:30
    Lancashire Thun
    Surrey Stars

Wednesday Aug 16

  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Worcs

Thursday Aug 17

  • at Edgbaston
  • 14:00
    1st Test
    England
    W Indies

Thursday Aug 17

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Derbys
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Northants

Thursday Aug 17

  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Kent
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Gloucs

Friday Aug 18

  • at Haslegrave Ground
  • 14:00
    Loughborough Li
    Yorkshire Diamo

Friday Aug 18

  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Leics
  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Worcs
  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Durham
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Birmingham

Friday Aug 18

  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Middlesex
  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Surrey
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Essex
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Somerset

Sunday Aug 20

  • at The Ageas Bowl
  • 14:30
    Southern Vipers
    Surrey Stars
  • at Stanley Park
  • 14:30
    Lancashire Thun
    Loughborough Li
  • at York Cricket Club
  • 14:30
    Yorkshire Diamo
    Western Storm

Tuesday Aug 22

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 1
    QF 1
    QF 2

Wednesday Aug 23

  • at Aigburth
  • 14:30
    Lancashire Thun
    Southern Vipers
  • at Woodbridge Road
  • 14:30
    Surrey Stars
    Western Storm

Wednesday Aug 23

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 2
    QF 3
    QF 4

Thursday Aug 24

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 3
    QF 5
    QF 6

Friday Aug 25

  • at Headingley
  • 11:00
    2nd Test
    England
    W Indies

Friday Aug 25

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 4
    QF 7
    QF 8

Saturday Aug 26

  • at Bristol County Ground
  • 14:30
    Western Storm
    Lancashire Thun
  • at Woodbridge Road
  • 14:30
    Surrey Stars
    Loughborough Li
  • at Arundel Castle
  • 14:30
    Southern Vipers
    Yorkshire Diamo

Monday Aug 28

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Somerset
  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Warwicks
  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Middlesex

Monday Aug 28

  • at Colwyn Bay
  • 11:00
    Glamorgan
    Sussex
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Derbys
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Gloucs
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Leics
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Northants

Friday Sep 1

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:00
    Semi Final
    TBC
    TBC

Friday Sep 1

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:00
    Final
    TBC
    TBC

Saturday Sep 2

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 10:30
    Leics
    W Indies

Saturday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Saturday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 14:30
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Saturday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 18:30
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Tuesday Sep 5

  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Northants
    Sussex
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 10:30
    Leics
    Gloucs
  • at Emirates Riverside
  • 10:30
    Durham
    Kent
  • at Trent Bridge
  • 10:30
    Notts
    Worcs
  • at The 3aaa County Ground
  • 10:30
    Derbys
    Glamorgan

Tuesday Sep 5

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Somerset
  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    Lancashire
    Essex
  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Hants
    Surrey
  • at Headingley
  • 10:30
    Yorks
    Middlesex

Thursday Sep 7

  • at Lord's
  • 10:30
    3rd Test
    England
    W Indies

Tuesday Sep 12

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 10:30
    Sussex
    Derbys
  • at New Road
  • 10:30
    Worcs
    Leics
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Gloucs
    Kent
  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Glamorgan
    Northants

Tuesday Sep 12

  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Essex
  • at Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Yorks
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Lancashire
  • at Uxbridge Cricket Ground
  • 10:30
    Middlesex
    Hants

Wednesday Sep 13

  • at Civil Service Cricket Club, Stormont, Be
  • 10:15
    Only ODI
    Ireland
    W Indies

Saturday Sep 16

  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    Only Twenty20
    England
    W Indies

Tuesday Sep 19

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Somerset
  • at Lord's
  • 10:30
    Middlesex
    Lancashire
  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Hants
    Essex
  • at Headingley
  • 10:30
    Yorks
    Warwicks

Tuesday Sep 19

  • at The 3aaa County Ground
  • 10:30
    Derbys
    Kent
  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Northants
    Notts
  • at Emirates Riverside
  • 10:30
    Durham
    Sussex
  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Glamorgan
    Gloucs

Tuesday Sep 19

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    1st ODI
    England
    W Indies

Thursday Sep 21

  • at Trent Bridge
  • 14:00
    2nd ODI
    England
    W Indies

Sunday Sep 24

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    3rd ODI
    England
    W Indies

Monday Sep 25

  • at The Spitfire Ground
  • 10:30
    Kent
    Glamorgan
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Gloucs
    Derbys
  • at New Road
  • 10:30
    Worcs
    Durham
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 10:30
    Leics
    Northants
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 10:30
    Sussex
    Notts

Monday Sep 25

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Middlesex
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 10:30
    Essex
    Yorks
  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    Lancashire
    Surrey

Wednesday Sep 27

  • at Kia Oval
  • 14:00
    4th ODI
    England
    W Indies

Thursday Sep 28

  • at Senwes Park
  • 09:00
    1st Test
    S Africa
    Bangladesh

Friday Sep 29

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    5th ODI
    England
    W Indies

Friday Oct 6

  • at Chevrolet Park
  • 09:00
    2nd Test
    S Africa
    Bangladesh

Sunday Oct 15

  • at De Beers Diamond Oval
  • 09:00
    1st ODI
    S Africa
    Bangladesh

Wednesday Oct 18

  • at Boland Bank Park, Paarl
  • 09:00
    2nd ODI
    S Africa
    Bangladesh

Sunday Oct 22

  • at Buffalo Park, East London
  • 09:00
    3rd ODI
    S Africa
    Bangladesh

Thursday Oct 26

  • at Chevrolet Park
  • 17:00
    1st Twenty20
    S Africa
    Bangladesh

Sunday Oct 29

  • at Senwes Park
  • 12:30
    2nd Twenty20
    S Africa
    Bangladesh

Thursday Nov 23

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 00:00
    1st Test
    Australia
    England

Saturday Dec 2

  • at Adelaide Oval
  • 04:00
    2nd Test
    Australia
    England

Thursday Dec 14

  • at TBC
  • 02:30
    3rd Test
    Australia
    England

Monday Dec 25

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 23:30
    4th Test
    Australia
    England

Wednesday Jan 3 2018

  • at Sydney Cricket Ground
  • 23:30
    5th Test
    Australia
    England

Sunday Jan 14 2018

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 03:20
    1st ODI
    Australia
    England

Friday Jan 19 2018

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 04:20
    2nd ODI
    Australia
    England

Sunday Jan 21 2018

  • at Sydney Cricket Ground
  • 03:20
    3rd ODI
    Australia
    England

Friday Jan 26 2018

  • at Adelaide Oval
  • 03:50
    4th ODI
    Australia
    England

Sunday Jan 28 2018

  • at TBC
  • 06:20
    5th ODI
    Australia
    England

Thursday Feb 1 2018

  • at Manuka Oval, Canberra
  • 23:00
    Prime Min XI
    England

Saturday Feb 3 2018

  • at Sydney Cricket Ground
  • 07:00
    Australia
    New Zealand

Wednesday Feb 7 2018

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 07:00
    Australia
    England

Saturday Feb 10 2018

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 07:00
    Australia
    England

Wednesday Feb 14 2018

  • at Westpac Stadium, Wellington
  • 06:00
    New Zealand
    England

Friday Feb 16 2018

  • at Eden Park, Auckland
  • 06:00
    New Zealand
    Australia

Sunday Feb 18 2018

  • at Seddon Park
  • 06:00
    New Zealand
    England

Wednesday Feb 21 2018

  • at Eden Park, Auckland
  • 06:00
    Final
    TBC
    TBC