Cricket Fixtures

Wednesday Jan 11

  • at Basin Reserve, Wellington
  • 21:30
    1st Test
    New Zealand
    Bangladesh

Thursday Jan 12

  • at New Wanderers Stadium
  • 08:00
    3rd Test
    S Africa
    Sri Lanka

Monday Jan 16

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 07:30
    Qualifiers
    Hobart Hurrican
    Sydney Thunder

Monday Jan 16

  • at Adelaide Oval
  • 08:40
    Qualifiers
    Strikers
    Renegades

Monday Jan 16

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 10:00
    Pool B
    Oman
    Hong Kong

Monday Jan 16

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 15:00
    Pool A
    Afghanistan
    UAE

Tuesday Jan 17

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 08:40
    Qualifiers
    1/2 Stars
    Heat 13/8

Tuesday Jan 17

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 10:00
    Pool A
    Ireland
    Namibia

Tuesday Jan 17

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 15:00
    Pool B
    Holland
    Scotland

Wednesday Jan 18

  • at Sydney Showground Stadium
  • 08:40
    Qualifiers
    Thunder
    Strikers

Wednesday Jan 18

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 10:00
    Pool A
    UAE
    Ireland

Wednesday Jan 18

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 15:00
    Pool B
    Holland
    Hong Kong

Thursday Jan 19

  • at WACA Ground
  • 03:20
    3rd ODI
    Australia
    Pakistan

Thursday Jan 19

  • at Barabati Stadium, Cuttack
  • 08:00
    2nd ODI
    India
    England

Thursday Jan 19

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 10:00
    Pool A
    Afghanistan
    Namibia

Thursday Jan 19

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 15:00
    Pool B
    Scotland
    Oman

Thursday Jan 19

  • at Hagley Oval
  • 22:00
    2nd Test
    New Zealand
    Bangladesh

Friday Jan 20

  • at North Sydney Oval
  • 03:30
    Qualifiers
    Sydney Sixers W
    Melbourne Reneg
  • at Brisbane Cricket Ground
  • 04:05
    Qualifiers
    Brisbane Heat W
    Adelaide Strike
  • at Lilac Hill Park
  • 06:00
    Qualifiers
    Perth Scorchers
    Sydney Thunder
  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 06:30
    Qualifiers
    Melbourne Stars
    Hobart Hurrican

Friday Jan 20

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 06:00
    Semi Final 1
    A1
    B2

Friday Jan 20

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 08:40
    Qualifiers
    Heat
    Renegades

Friday Jan 20

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 10:30
    Semi Final 2
    B1
    A2

Friday Jan 20

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 15:30
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Friday Jan 20

  • at Supersport Park
  • 16:00
    1st Twenty20
    S Africa
    Sri Lanka

Saturday Jan 21

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 00:00
    Qualifiers
    Adelaide Strike
    Brisbane Heat W
  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 00:45
    Qualifiers
    Hobart Hurrican
    Melbourne Stars
  • at North Sydney Oval
  • 03:30
    Qualifiers
    Melbourne Reneg
    Sydney Sixers W
  • at Lilac Hill Park
  • 06:00
    Qualifiers
    Sydney Thunder
    Perth Scorchers

Saturday Jan 21

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 05:20
    Qualifiers
    Hurricanes
    Perth
  • at Melbourne Cricket Ground
  • 08:25
    Qualifiers
    Stars
    Sydney Sixers

Sunday Jan 22

  • at Sydney Cricket Ground
  • 03:20
    4th ODI
    Australia
    Pakistan

Sunday Jan 22

  • at Eden Gardens, Kolkata
  • 08:00
    3rd ODI
    India
    England

Sunday Jan 22

  • at New Wanderers Stadium
  • 12:30
    2nd Twenty20
    S Africa
    Sri Lanka

Tuesday Jan 24

  • at TBC
  • 04:10
    Semi Final 1
    TBC
    TBC

Tuesday Jan 24

  • at TBC
  • 08:40
    Semi Final 1
    TBC
    TBC

Wednesday Jan 25

  • at TBC
  • 04:10
    Semi Final 2
    TBC
    TBC

Wednesday Jan 25

  • at TBC
  • 08:40
    Semi Final 2
    TBC
    TBC

Wednesday Jan 25

  • at Newlands
  • 16:00
    3rd Twenty20
    S Africa
    Sri Lanka

Thursday Jan 26

  • at Adelaide Oval
  • 03:20
    5th ODI
    Australia
    Pakistan

Thursday Jan 26

  • at Green Park, Kanpur
  • 11:00
    1st Twenty20
    India
    England

Saturday Jan 28

  • at TBC
  • 03:10
    Final
    TBC
    TBC

Saturday Jan 28

  • at St George's Park
  • 08:00
    1st ODI
    S Africa
    Sri Lanka

Saturday Jan 28

  • at TBC
  • 08:10
    Final
    TBC
    TBC

Sunday Jan 29

  • at Vidarbha Cricket Association Stadium
  • 13:30
    2nd Twenty20
    India
    England

Sunday Jan 29

  • at Eden Park, Auckland
  • 22:00
    1st ODI
    New Zealand
    Australia

Monday Jan 30

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 04:30
    1st ODI
    India U19s
    England U19

Tuesday Jan 31

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 23:30
    Match
    Victoria
    NSW

Wednesday Feb 1

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 00:00
    Match
    Queensland
    Tasmania
  • at Glenelg Oval
  • 00:00
    Match
    South Australia
    Western Austral

Wednesday Feb 1

  • at The Brabourne, Mumbai
  • 04:30
    2nd ODI
    India U19s
    England U19

Wednesday Feb 1

  • at Kingsmead
  • 11:30
    2nd ODI
    S Africa
    Sri Lanka

Wednesday Feb 1

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 13:30
    3rd Twenty20
    India
    England

Thursday Feb 2

  • at McLean Park, Napier
  • 01:00
    2nd ODI
    New Zealand
    Australia

Friday Feb 3

  • at The Brabourne, Mumbai
  • 04:30
    3rd ODI
    India U19s
    England U19

Saturday Feb 4

  • at New Wanderers Stadium
  • 11:30
    3rd ODI
    S Africa
    Sri Lanka

Saturday Feb 4

  • at Seddon Park
  • 22:00
    3rd ODI
    New Zealand
    Australia

Monday Feb 6

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 04:30
    4th ODI
    India U19s
    England U19

Tuesday Feb 7

  • at Newlands
  • 11:30
    4th ODI
    S Africa
    Sri Lanka

Wednesday Feb 8

  • at The Wankhede Stadium, Mumbai
  • 04:30
    5th ODI
    India U19s
    England U19

Thursday Feb 9

  • at Rajiv Gandhi International Stadium
  • 04:00
    Only Test
    India
    Bangladesh

Thursday Feb 9

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Peshawar Zalmi
    Islamabad Unite

Thursday Feb 9

  • at Sydney Cricket Ground
  • 23:30
    Match
    NSW
    Queensland
  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 23:30
    Match
    Tasmania
    Western Austral

Friday Feb 10

  • at Adelaide Oval
  • 00:00
    Match
    South Australia
    Victoria

Friday Feb 10

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 11:30
    Lahore Qalandar
    Quetta Gladiato
  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:30
    Karachi Kings
    Peshawar Zalmi

Friday Feb 10

  • at Supersport Park
  • 11:30
    5th ODI
    S Africa
    Sri Lanka

Saturday Feb 11

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 11:30
    Islamabad Unite
    Lahore Qalandar
  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Quetta Gladiato
    Karachi Kings

Sunday Feb 12

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Peshawar Zalmi
    Lahore Qalandar

Monday Feb 13

  • at M.A. Chidambaram Stadium
  • 04:30
    1st Test
    India U19s
    England U19

Wednesday Feb 15

  • at Manuka Oval, Canberra
  • 08:15
    Prime Min XI
    Sri Lanka

Wednesday Feb 15

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Islamabad Unite
    Quetta Gladiato

Thursday Feb 16

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Lahore Qalandar
    Karachi Kings

Friday Feb 17

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 03:05
    1st Twenty20
    Australia
    New Zealand

Friday Feb 17

  • at Eden Park, Auckland
  • 06:00
    Only T20I
    New Zealand
    S Africa

Friday Feb 17

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 08:40
    1st Twenty20
    Australia
    Sri Lanka

Friday Feb 17

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 11:30
    Peshawar Zalmi
    Quetta Gladiato
  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Karachi Kings
    Islamabad Unite

Saturday Feb 18

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 11:30
    Quetta Gladiato
    Lahore Qalandar
  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Islamabad Unite
    Peshawar Zalmi

Sunday Feb 19

  • at Seddon Park
  • 01:00
    1st ODI
    New Zealand
    S Africa

Sunday Feb 19

  • at Simonds Stadium
  • 03:35
    2nd Twenty20
    Australia
    New Zealand

Sunday Feb 19

  • at Simonds Stadium
  • 08:20
    2nd Twenty20
    Australia
    Sri Lanka

Sunday Feb 19

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Peshawar Zalmi
    Karachi Kings

Monday Feb 20

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Lahore Qalandar
    Islamabad Unite

Tuesday Feb 21

  • at M.A. Chidambaram Stadium
  • 04:30
    2nd Test
    India U19s
    England U19

Tuesday Feb 21

  • at Hagley Oval
  • 22:00
    2nd ODI
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Feb 22

  • at Adelaide Oval
  • 03:05
    3rd Twenty20
    Australia
    New Zealand

Wednesday Feb 22

  • at Adelaide Oval
  • 08:50
    3rd Twenty20
    Australia
    Sri Lanka

Thursday Feb 23

  • at Subrata Roy Sahara Stadium
  • 04:00
    1st Test
    India
    Australia

Thursday Feb 23

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Karachi Kings
    Quetta Gladiato

Friday Feb 24

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 11:30
    Peshawar Zalmi
    Lahore Qalandar
  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Quetta Gladiato
    Islamabad Unite

Friday Feb 24

  • at North Dalton Park
  • 23:30
    Match
    NSW
    Tasmania

Saturday Feb 25

  • at Adelaide Oval
  • 00:00
    Match
    South Australia
    Queensland
  • at WACA Ground
  • 02:30
    Match
    Western Austral
    Victoria

Saturday Feb 25

  • at Westpac Stadium, Wellington
  • 01:00
    3rd ODI
    New Zealand
    S Africa

Saturday Feb 25

  • at Warner Park
  • 06:00
    1st Warm Up
    WICB President'
    England

Saturday Feb 25

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 11:30
    Lahore Qalandar
    Karachi Kings
  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Peshawar Zalmi
    Quetta Gladiato

Saturday Feb 25

  • at Eden Park Outer Oval
  • 22:00
    1st ODI
    New Zealand
    Australia

Sunday Feb 26

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Karachi Kings
    Islamabad Unite

Monday Feb 27

  • at Warner Park
  • 06:00
    2nd Warm Up
    WICB President'
    England

Tuesday Feb 28

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Qualifier 1
    1st
    2nd

Wednesday Mar 1

  • at McLean Park, Napier
  • 01:00
    4th ODI
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Mar 1

  • at Sharjah CA Stadium, UAE
  • 16:00
    Eliminator
    3rd
    4th

Wednesday Mar 1

  • at Bay Oval
  • 22:00
    2nd ODI
    New Zealand
    Australia

Friday Mar 3

  • at Sir Vivian Richards Stadium
  • 09:00
    1st ODI
    W Indies
    England

Friday Mar 3

  • at Dubai International Cricket Stadium
  • 16:00
    Qualifier 2
    TBC
    TBC

Saturday Mar 4

  • at Eden Park, Auckland
  • 01:00
    5th ODI
    New Zealand
    S Africa

Saturday Mar 4

  • at M.Chinnaswamy Stadium
  • 04:00
    2nd Test
    India
    Australia

Saturday Mar 4

  • at Bay Oval
  • 22:00
    3rd ODI
    New Zealand
    Australia

Sunday Mar 5

  • at Sir Vivian Richards Stadium
  • 09:00
    2nd ODI
    W Indies
    England

Sunday Mar 5

  • at Gaddafi Stadium, Lahore
  • 16:00
    Final
    TBC
    TBC

Monday Mar 6

  • at Sydney Cricket Ground
  • 23:30
    Match
    NSW
    South Australia
  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 23:30
    Match
    Tasmania
    Queensland

Tuesday Mar 7

  • at University Oval
  • 22:00
    1st Test
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Mar 8

  • at Traeger Park
  • 00:30
    Match
    Victoria
    Western Austral

Wednesday Mar 8

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 09:30
    1st Twenty20
    Afghanistan
    Ireland

Thursday Mar 9

  • at Kensington Oval
  • 09:00
    3rd ODI
    W Indies
    England

Friday Mar 10

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 09:30
    2nd Twenty20
    Afghanistan
    Ireland

Sunday Mar 12

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 09:30
    3rd Twenty20
    Afghanistan
    Ireland

Wednesday Mar 15

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:30
    1st ODI
    Afghanistan
    Ireland

Wednesday Mar 15

  • at Basin Reserve, Wellington
  • 22:00
    2nd Test
    New Zealand
    S Africa

Wednesday Mar 15

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 23:30
    Match
    Tasmania
    South Australia

Thursday Mar 16

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 00:00
    Match
    Queensland
    Victoria
  • at WACA Ground
  • 02:30
    Match
    Western Austral
    NSW

Thursday Mar 16

  • at HEC International Cricket Stadium Complex
  • 04:00
    3rd Test
    India
    Australia

Friday Mar 17

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:30
    2nd ODI
    Afghanistan
    Ireland

Sunday Mar 19

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:30
    3rd ODI
    Afghanistan
    Ireland

Wednesday Mar 22

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:30
    4th ODI
    Afghanistan
    Ireland

Friday Mar 24

  • at Greater Noida Sports Complex Ground
  • 04:30
    5th ODI
    Afghanistan
    Ireland

Friday Mar 24

  • at Seddon Park
  • 22:00
    3rd Test
    New Zealand
    S Africa

Saturday Mar 25

  • at Himachal Pradesh Cricket Association Stadium
  • 04:00
    4th Test
    India
    Australia

Saturday Mar 25

  • at TBC
  • 23:30
    Final
    1st
    2nd

Sunday Mar 26

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 07:30
    MCC
    Middlesex

Tuesday Mar 28

  • at The Parks
  • 11:00
    Oxford MCCU
    Surrey
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Durham UCCE
  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge MCCU
    Notts
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Glamorgan
    Cardiff MCCU
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Loughboro' UCCE
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Leeds Bradford

Friday Mar 31

  • at Queen's Park Oval
  • 15:30
    1st Twenty20
    W Indies
    Pakistan

Sunday Apr 2

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 07:00
    1st ODI
    UAE
    Papua N G

Sunday Apr 2

  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge MCCU
    Lancashire
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Loughboro' UCCE
  • at The Parks
  • 11:00
    Oxford MCCU
    Warwicks
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Durham UCCE
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Cardiff MCCU
  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    Leeds Bradford

Sunday Apr 2

  • at Queen's Park Oval
  • 15:30
    2nd Twenty20
    W Indies
    Pakistan

Tuesday Apr 4

  • at Sheikh Zayed Stadium
  • 07:00
    2nd ODI
    UAE
    Papua N G

Friday Apr 7

  • at Providence Stadium
  • 10:00
    1st ODI
    W Indies
    Pakistan

Friday Apr 7

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Cardiff MCCU
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Durham UCCE
  • at Weetwood Playing Fields
  • 11:00
    Leeds Bradford
    Worcs
  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge MCCU
    Middlesex
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Loughboro' UCCE
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Oxford MCCU

Friday Apr 7

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Notts
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Gloucs
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Glamorgan

Friday Apr 7

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Lancashire
  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    Hants
  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Warwicks

Sunday Apr 9

  • at Providence Stadium
  • 10:00
    2nd ODI
    W Indies
    Pakistan

Tuesday Apr 11

  • at Providence Stadium
  • 10:00
    3rd ODI
    W Indies
    Pakistan

Friday Apr 14

  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Glamorgan
    Worcs
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Notts
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Kent
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Leics
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Northants

Friday Apr 14

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Essex
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Middlesex
  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Lancashire
  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Yorks

Friday Apr 21

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Surrey
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Essex
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Yorks
  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Somerset

Friday Apr 21

  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Durham
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Glamorgan
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Northants
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Derbys
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Sussex

Saturday Apr 22

  • at Sabina Park
  • 06:00
    1st Test
    W Indies
    Pakistan

Thursday Apr 27

  • at Lord's
  • 11:00
    South Group
    Middlesex
    Sussex
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    South Group
    Kent
    Hants
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    South Group
    Gloucs
    Glamorgan

Thursday Apr 27

  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    North Group
    Durham
    Derbys
  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Notts
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    North Group
    Northants
    Warwicks

Friday Apr 28

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Surrey

Friday Apr 28

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    North Group
    Lancashire
    Leics

Saturday Apr 29

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    North Group
    Notts
    Yorks

Sunday Apr 30

  • at Kensington Oval
  • 07:00
    2nd Test
    W Indies
    Pakistan

Sunday Apr 30

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    North Group
    Derbys
    Northants
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    North Group
    Leics
    Worcs

Sunday Apr 30

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Somerset
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    South Group
    Essex
    Hants
  • at Lord's
  • 11:00
    South Group
    Middlesex
    Gloucs
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Surrey

Monday May 1

  • at Headingley
  • 11:00
    North Group
    Yorks
    Lancashire
  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Durham

Tuesday May 2

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    North Group
    Derbys
    Notts
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    North Group
    Leics
    Warwicks

Tuesday May 2

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Glamorgan
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Kent
  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Essex

Wednesday May 3

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    North Group
    Northants
    Worcs
  • at Headingley
  • 11:00
    North Group
    Yorks
    Durham

Wednesday May 3

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    South Group
    Hants
    Middlesex

Thursday May 4

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    South Group
    Essex
    Gloucs

Friday May 5

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    1st ODI
    England
    Ireland

Friday May 5

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    South Group
    Kent
    Sussex
  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Middlesex
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Somerset

Friday May 5

  • at Aigburth
  • 11:00
    North Group
    Lancashire
    Northants
  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Notts
  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Yorks
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    North Group
    Durham
    Leics

Sunday May 7

  • at Lord's
  • 10:30
    2nd ODI
    England
    Ireland

Sunday May 7

  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Lancashire
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    North Group
    Durham
    Northants
  • at The John Fretwell Sporting Complex
  • 11:00
    North Group
    Notts
    Leics
  • at Headingley
  • 11:00
    North Group
    Yorks
    Derbys

Sunday May 7

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Surrey
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    South Group
    Hants
    Gloucs
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Essex
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    South Group
    Kent
    Middlesex

Wednesday May 10

  • at Windsor Park, Dominica
  • 07:00
    3rd Test
    W Indies
    Pakistan

Wednesday May 10

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    North Group
    Lancashire
    Worcs
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    North Group
    Northants
    Yorks
  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    North Group
    Derbys
    Warwicks

Wednesday May 10

  • at Radlett Cricket Club
  • 11:00
    South Group
    Middlesex
    Glamorgan
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Hants
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    South Group
    Gloucs
    Kent
  • at The Essex County Ground
  • 14:00
    South Group
    Essex
    Sussex

Thursday May 11

  • at Trent Bridge
  • 14:00
    North Group
    Notts
    Durham

Friday May 12

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    Bangladesh

Friday May 12

  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    South Group
    Gloucs
    Somerset
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    South Group
    Essex
    Middlesex
  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Kent
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    South Group
    Hants
    Glamorgan

Friday May 12

  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Warwicks
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    North Group
    Leics
    Northants
  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    North Group
    Lancashire
    Derbys

Sunday May 14

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    New Zealand

Sunday May 14

  • at Edgbaston
  • 11:00
    North Group
    Warwicks
    Yorks
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    North Group
    Leics
    Derbys
  • at New Road
  • 11:00
    North Group
    Worcs
    Durham
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    North Group
    Notts
    Lancashire

Sunday May 14

  • at St. Helen's
  • 11:00
    South Group
    Glamorgan
    Kent
  • at Kia Oval
  • 11:00
    South Group
    Surrey
    Hants
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    South Group
    Somerset
    Essex
  • at The Saffrons
  • 11:00
    South Group
    Sussex
    Gloucs

Tuesday May 16

  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    North Group
    Northants
    Notts
  • at Headingley
  • 14:00
    North Group
    Yorks
    Leics
  • at The 3aaa County Ground
  • 14:00
    North Group
    Derbys
    Worcs
  • at Emirates Riverside
  • 14:00
    North Group
    Durham
    Lancashire

Wednesday May 17

  • at Clontarf Cricket Club
  • 10:45
    Bangladesh
    New Zealand

Wednesday May 17

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    South Group
    Hants
    Sussex
  • at The Spitfire Ground
  • 14:00
    South Group
    Kent
    Essex
  • at Bristol County Ground
  • 14:00
    South Group
    Gloucs
    Surrey
  • at Lord's
  • 14:00
    South Group
    Middlesex
    Somerset

Friday May 19

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    Bangladesh

Friday May 19

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Yorks
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Hants
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Warwicks
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Surrey

Friday May 19

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Worcs
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Kent
  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Glamorgan
    Notts

Friday May 19

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:00
    Sussex
    S Africa

Sunday May 21

  • at The Village
  • 10:45
    Ireland
    New Zealand

Sunday May 21

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    S Africa

Sunday May 21

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Durham

Wednesday May 24

  • at Clontarf Cricket Club
  • 10:45
    Bangladesh
    New Zealand

Wednesday May 24

  • at Headingley
  • 14:00
    1st ODI
    England
    S Africa

Thursday May 25

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Leics

Friday May 26

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Worcs
  • at Nevill Ground
  • 11:00
    Kent
    Sussex
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Gloucs
  • at St. Helen's
  • 11:00
    Glamorgan
    Durham

Friday May 26

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Surrey

Saturday May 27

  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    2nd ODI
    England
    S Africa

Saturday May 27

  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    South Africa A

Monday May 29

  • at Lord's
  • 10:30
    3rd ODI
    England
    S Africa

Monday May 29

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    South Africa A

Thursday Jun 1

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Group A
    England
    Bangladesh

Thursday Jun 1

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    England Lions
    South Africa A

Friday Jun 2

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Derbys
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 11:00
    Sussex
    Worcs
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Northants

Friday Jun 2

  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Somerset
  • at Headingley
  • 11:00
    Yorks
    Lancashire
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Warwicks

Friday Jun 2

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Group A
    Australia
    New Zealand

Saturday Jun 3

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Group B
    Sri Lanka
    S Africa

Saturday Jun 3

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    England Lions
    South Africa A

Sunday Jun 4

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Group B
    India
    Pakistan

Monday Jun 5

  • at Kia Oval
  • 13:00
    Group A
    Australia
    Bangladesh

Monday Jun 5

  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    England Lions
    South Africa A

Tuesday Jun 6

  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Group A
    England
    New Zealand

Wednesday Jun 7

  • at Edgbaston
  • 13:00
    Group B
    Pakistan
    S Africa

Thursday Jun 8

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Durham

Thursday Jun 8

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Group B
    India
    Sri Lanka

Thursday Jun 8

  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    South Africa A

Friday Jun 9

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Sussex
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Derbys
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Notts
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Glamorgan

Friday Jun 9

  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Group A
    New Zealand
    Bangladesh

Friday Jun 9

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Yorks
  • at Trafalgar Road Ground
  • 11:00
    Lancashire
    Middlesex
  • at Woodbridge Road
  • 11:00
    Surrey
    Essex

Saturday Jun 10

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Group A
    England
    Australia

Sunday Jun 11

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Group B
    India
    S Africa

Monday Jun 12

  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Group B
    Sri Lanka
    Pakistan

Tuesday Jun 13

  • at TBC
  • 11:00
    Quarter Final 1
    QF 1
    QF 2

Tuesday Jun 13

  • at TBC
  • 11:00
    Quarter Final 2
    QF 3
    QF 4

Wednesday Jun 14

  • at Arundel Castle
  • 11:00
    Sussex
    South Africa A

Wednesday Jun 14

  • at SSE Swalec
  • 11:00
    Semi Final 1
    A1
    B2

Thursday Jun 15

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Semi Final 2
    A2
    B1

Friday Jun 16

  • at TBC
  • 11:00
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Saturday Jun 17

  • at TBC
  • 11:00
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Sunday Jun 18

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Sunday Jun 18

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 14:30
    Leics
    S Africa

Monday Jun 19

  • at TBC
  • 11:00
    Lancashire
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Warwicks
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Yorks

Monday Jun 19

  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Glamorgan
  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Leics
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Kent

Wednesday Jun 21

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    England Lions
    South Africa A

Wednesday Jun 21

  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    1st Twenty20
    England
    S Africa

Friday Jun 23

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 17:30
    2nd Twenty20
    England
    S Africa

Sunday Jun 25

  • at SSE Swalec
  • 14:30
    3rd Twenty20
    England
    S Africa

Monday Jun 26

  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    Northants
    Leics
  • at SSE Swalec
  • 14:00
    Glamorgan
    Derbys
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:00
    Sussex
    Gloucs
  • at Trent Bridge
  • 14:00
    Notts
    Kent
  • at Emirates Riverside
  • 14:00
    Durham
    Worcs

Monday Jun 26

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    Hants
    Somerset
  • at The Essex County Ground
  • 14:00
    Essex
    Middlesex
  • at Headingley
  • 14:00
    Yorks
    Surrey
  • at Edgbaston
  • 14:00
    Warwicks
    Lancashire

Thursday Jun 29

  • at New Road
  • 11:00
    England Lions
    S Africa

Saturday Jul 1

  • at Lord's
  • 11:00
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Monday Jul 3

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Hants
  • at North Marine Road
  • 11:00
    Yorks
    Somerset
  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Middlesex

Monday Jul 3

  • at Beckenham
  • 11:00
    Kent
    Northants
  • at Queen's Park
  • 11:00
    Derbys
    Durham
  • at College Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Glamorgan

Wednesday Jul 5

  • at Arundel Castle
  • 11:00
    Sussex
    Leics

Thursday Jul 6

  • at Lord's
  • 11:00
    1st Test
    England
    S Africa

Friday Jul 7

  • at College Ground
  • 17:30
    South Group
    Gloucs
    Middlesex
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Surrey

Friday Jul 7

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Warwicks
  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Derbys
  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Lancashire
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Notts

Saturday Jul 8

  • at Queen's Park
  • 14:30
    North Group
    Derbys
    Yorks
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Warwicks
    Notts

Sunday Jul 9

  • at College Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Worcs

Sunday Jul 9

  • at TBC
  • 14:30
    North Group
    Lancashire
    Leics
  • at Emirates Riverside
  • 14:30
    North Group
    Durham
    Northants

Sunday Jul 9

  • at Beckenham
  • 14:30
    South Group
    Kent
    Essex
  • at Kia Oval
  • 14:30
    South Group
    Surrey
    Somerset
  • at Arundel Castle
  • 14:30
    South Group
    Sussex
    Glamorgan

Tuesday Jul 11

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Yorks

Wednesday Jul 12

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Hants

Thursday Jul 13

  • at College Ground
  • 17:30
    South Group
    Gloucs
    Kent
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Somerset
  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Surrey

Friday Jul 14

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    2nd Test
    England
    S Africa

Friday Jul 14

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Leics
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Yorks
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Warwicks
    Northants

Friday Jul 14

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Kent
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Middlesex

Saturday Jul 15

  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Somerset

Sunday Jul 16

  • at The Essex County Ground
  • 14:30
    South Group
    Essex
    Glamorgan
  • at Uxbridge Cricket Ground
  • 14:30
    South Group
    Middlesex
    Somerset
  • at College Ground
  • 14:30
    South Group
    Gloucs
    Sussex

Sunday Jul 16

  • at Edgbaston
  • 14:30
    North Group
    Warwicks
    Leics
  • at TBC
  • 14:30
    North Group
    Lancashire
    Derbys

Tuesday Jul 18

  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Gloucs

Wednesday Jul 19

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Derbys

Wednesday Jul 19

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Essex

Thursday Jul 20

  • at Richmond Cricket Ground
  • 17:30
    South Group
    Middlesex
    Kent
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Sussex

Thursday Jul 20

  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Leics

Friday Jul 21

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 17:30
    South Group
    Somerset
    Gloucs
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Middlesex
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Hants
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Sussex

Friday Jul 21

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Lancashire
  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Derbys
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Warwicks
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Northants

Saturday Jul 22

  • at Trent Bridge
  • 14:30
    North Group
    Notts
    Northants

Sunday Jul 23

  • at SSE Swalec
  • 14:30
    South Group
    Glamorgan
    Essex
  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Middlesex
  • at The Ageas Bowl
  • 14:30
    South Group
    Hants
    Surrey
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 14:30
    South Group
    Sussex
    Kent

Sunday Jul 23

  • at Edgbaston
  • 14:30
    North Group
    Warwicks
    Derbys
  • at Headingley
  • 14:30
    North Group
    Yorks
    Worcs
  • at Emirates Old Trafford
  • 14:30
    North Group
    Lancashire
    Durham

Tuesday Jul 25

  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Notts
  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Lancashire
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Warwicks

Tuesday Jul 25

  • at Bristol County Ground
  • 18:30
    South Group
    Gloucs
    Glamorgan

Wednesday Jul 26

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 17:30
    South Group
    Somerset
    Hants

Wednesday Jul 26

  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Durham
  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Worcs

Thursday Jul 27

  • at Kia Oval
  • 11:00
    3rd Test
    England
    S Africa

Thursday Jul 27

  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Somerset
  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Essex

Thursday Jul 27

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Worcs

Friday Jul 28

  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Surrey
  • at Bristol County Ground
  • 18:30
    South Group
    Gloucs
    Hants
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Middlesex

Friday Jul 28

  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Northants
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Notts
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Durham
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Warwicks
    Yorks

Saturday Jul 29

  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Gloucs

Sunday Jul 30

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Sussex
  • at The Spitfire Ground
  • 14:30
    South Group
    Kent
    Glamorgan

Sunday Jul 30

  • at Edgbaston
  • 14:30
    North Group
    Warwicks
    Lancashire
  • at Trent Bridge
  • 14:30
    North Group
    Notts
    Yorks
  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Durham
  • at The 3aaa County Ground
  • 14:30
    North Group
    Derbys
    Leics

Tuesday Aug 1

  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    W Indies

Tuesday Aug 1

  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Kent

Tuesday Aug 1

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Warwicks

Wednesday Aug 2

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Notts

Thursday Aug 3

  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Hants
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Surrey
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Gloucs

Thursday Aug 3

  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Derbys
  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Lancashire

Friday Aug 4

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    4th Test
    England
    S Africa

Friday Aug 4

  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Yorks
  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Notts
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Lancashire
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Warwicks
    Worcs

Friday Aug 4

  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Essex
  • at Bristol County Ground
  • 18:30
    South Group
    Gloucs
    Somerset
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Glamorgan
  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Sussex

Saturday Aug 5

  • at Trent Bridge
  • 14:30
    North Group
    Notts
    Durham
  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Northants

Sunday Aug 6

  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Warwicks
  • at North Marine Road
  • 11:00
    Yorks
    Essex
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Lancashire

Sunday Aug 6

  • at The 3aaa County Ground
  • 11:00
    Derbys
    Notts
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Durham
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Sussex
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Gloucs

Sunday Aug 6

  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    W Indies

Sunday Aug 6

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Surrey

Monday Aug 7

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Surrey

Thursday Aug 10

  • at Lord's
  • 18:30
    South Group
    Middlesex
    Sussex
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Glamorgan

Friday Aug 11

  • at The 3aaa County Ground
  • 14:00
    Derbys
    W Indies

Friday Aug 11

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Gloucs
  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Hants
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Middlesex

Friday Aug 11

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Leics
  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Warwicks
  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    North Group
    Durham
    Worcs
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Lancashire

Saturday Aug 12

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Kent

Saturday Aug 12

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 14:30
    North Group
    Leics
    Yorks

Sunday Aug 13

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 14:30
    South Group
    Somerset
    Glamorgan
  • at Bristol County Ground
  • 14:30
    South Group
    Gloucs
    Essex
  • at Kia Oval
  • 14:30
    South Group
    Surrey
    Sussex

Sunday Aug 13

  • at Emirates Riverside
  • 14:30
    North Group
    Durham
    Warwicks
  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Notts

Tuesday Aug 15

  • at Uxbridge Cricket Ground
  • 17:30
    South Group
    Middlesex
    Gloucs

Tuesday Aug 15

  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Durham

Wednesday Aug 16

  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Worcs

Thursday Aug 17

  • at Edgbaston
  • 14:00
    1st Test
    England
    W Indies

Thursday Aug 17

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Gloucs
  • at The Essex County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Kent

Thursday Aug 17

  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Northants
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 18:30
    North Group
    Leics
    Derbys

Friday Aug 18

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Durham
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Warwicks
  • at The 3aaa County Ground
  • 18:30
    North Group
    Derbys
    Worcs
  • at Trent Bridge
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Leics

Friday Aug 18

  • at The Spitfire Ground
  • 18:30
    South Group
    Kent
    Surrey
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 18:30
    South Group
    Sussex
    Essex
  • at SSE Swalec
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Middlesex
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Somerset

Tuesday Aug 22

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 1
    QF 1
    QF 2

Wednesday Aug 23

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 2
    QF 3
    QF 4

Thursday Aug 24

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 3
    QF 5
    QF 6

Friday Aug 25

  • at Headingley
  • 11:00
    2nd Test
    England
    W Indies

Friday Aug 25

  • at TBC
  • 18:30
    Quarter Final 4
    QF 7
    QF 8

Monday Aug 28

  • at Trent Bridge
  • 11:00
    Notts
    Northants
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Gloucs
  • at Emirates Riverside
  • 11:00
    Durham
    Derbys
  • at Colwyn Bay
  • 11:00
    Glamorgan
    Sussex
  • at The Spitfire Ground
  • 11:00
    Kent
    Leics

Monday Aug 28

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Middlesex
  • at The Essex County Ground
  • 11:00
    Essex
    Somerset
  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Warwicks

Saturday Sep 2

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 10:30
    Leics
    W Indies

Saturday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Saturday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 14:30
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Saturday Sep 2

  • at Edgbaston
  • 18:30
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Tuesday Sep 5

  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 10:30
    Leics
    Gloucs
  • at Emirates Riverside
  • 10:30
    Durham
    Kent
  • at Trent Bridge
  • 10:30
    Notts
    Worcs
  • at The 3aaa County Ground
  • 10:30
    Derbys
    Glamorgan
  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Northants
    Sussex

Tuesday Sep 5

  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Hants
    Surrey
  • at Headingley
  • 10:30
    Yorks
    Middlesex
  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    Lancashire
    Essex
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Somerset

Thursday Sep 7

  • at Lord's
  • 10:30
    3rd Test
    England
    W Indies

Tuesday Sep 12

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Lancashire
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Essex
  • at Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Yorks
  • at TBC
  • 10:30
    Middlesex
    Hants

Tuesday Sep 12

  • at New Road
  • 10:30
    Worcs
    Leics
  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Glamorgan
    Northants
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Gloucs
    Kent
  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 10:30
    Sussex
    Derbys

Wednesday Sep 13

  • at TBC
  • 10:45
    Only ODI
    Ireland
    W Indies

Saturday Sep 16

  • at Emirates Riverside
  • 18:30
    Only Twenty20
    England
    W Indies

Tuesday Sep 19

  • at The 3aaa County Ground
  • 10:30
    Derbys
    Kent
  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Northants
    Notts
  • at Emirates Riverside
  • 10:30
    Durham
    Sussex
  • at SSE Swalec
  • 10:30
    Glamorgan
    Gloucs

Tuesday Sep 19

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Somerset
  • at Headingley
  • 10:30
    Yorks
    Warwicks
  • at Lord's
  • 10:30
    Middlesex
    Lancashire
  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Hants
    Essex

Tuesday Sep 19

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    1st ODI
    England
    W Indies

Thursday Sep 21

  • at Trent Bridge
  • 14:00
    2nd ODI
    England
    W Indies

Sunday Sep 24

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    3rd ODI
    England
    W Indies

Monday Sep 25

  • at The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Middlesex
  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    Lancashire
    Surrey
  • at The Essex County Ground
  • 10:30
    Essex
    Yorks
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Hants

Monday Sep 25

  • at The 1st Central County Ground, Hove
  • 10:30
    Sussex
    Notts
  • at New Road
  • 10:30
    Worcs
    Durham
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Gloucs
    Derbys
  • at The Spitfire Ground
  • 10:30
    Kent
    Glamorgan
  • at Fischer County Ground, Grace Road
  • 10:30
    Leics
    Northants

Wednesday Sep 27

  • at Kia Oval
  • 14:00
    4th ODI
    England
    W Indies

Thursday Sep 28

  • at Senwes Park
  • 09:00
    1st Test
    S Africa
    Bangladesh

Friday Sep 29

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    5th ODI
    England
    W Indies

Friday Oct 6

  • at Chevrolet Park
  • 09:00
    2nd Test
    S Africa
    Bangladesh

Sunday Oct 15

  • at De Beers Diamond Oval
  • 09:00
    1st ODI
    S Africa
    Bangladesh

Wednesday Oct 18

  • at Boland Bank Park, Paarl
  • 09:00
    2nd ODI
    S Africa
    Bangladesh

Sunday Oct 22

  • at Buffalo Park, East London
  • 09:00
    3rd ODI
    S Africa
    Bangladesh

Thursday Oct 26

  • at Chevrolet Park
  • 17:00
    1st Twenty20
    S Africa
    Bangladesh

Sunday Oct 29

  • at Senwes Park
  • 12:30
    2nd Twenty20
    S Africa
    Bangladesh

Thursday Nov 23

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 00:00
    1st Test
    Australia
    England

Saturday Dec 2

  • at Adelaide Oval
  • 04:00
    2nd Test
    Australia
    England

Thursday Dec 14

  • at TBC
  • 02:30
    3rd Test
    Australia
    England

Monday Dec 25

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 23:30
    4th Test
    Australia
    England

Wednesday Jan 3 2018

  • at Sydney Cricket Ground
  • 23:30
    5th Test
    Australia
    England

Sunday Jan 14 2018

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 03:20
    1st ODI
    Australia
    England