Cricket Fixtures

Saturday Jun 27

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Gloucs

Sunday Jun 28

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Sussex
  • at Emirates Durham ICG
  • 11:00
    Durham
    Yorks
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Hants

Monday Jun 29

  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Northants

Monday Jun 29

  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 11:00
    Notts
    Worcs

Tuesday Jun 30

  • at Haslegrave Ground
  • 10:30
    England
    England Academy

Tuesday Jun 30

  • at Fenners
  • 11:00
    Cambridge UCCE
    Oxford UCCE

Tuesday Jun 30

  • at VRA Ground
  • 16:00
    1st Twenty20
    Holland
    Nepal

Wednesday Jul 1

  • at The Ford County Ground
  • 11:00
    Essex
    Australia

Wednesday Jul 1

  • at VRA Ground
  • 16:00
    2nd Twenty20
    Holland
    Nepal

Wednesday Jul 1

  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Gloucs

Thursday Jul 2

  • at Chigwell School
  • 12:00
    Chigwell School
    England Academy

Thursday Jul 2

  • at Hazelaarweg
  • 16:00
    3rd Twenty20
    Holland
    Nepal

Thursday Jul 2

  • at Lord's
  • 18:15
    South Group
    Middlesex
    Sussex

Friday Jul 3

  • at Pallekele International Cricket Stadium
  • 05:30
    3rd Test
    Sri Lanka
    Pakistan

Friday Jul 3

  • at Hazelaarweg
  • 16:00
    4th Twenty20
    Holland
    Nepal

Friday Jul 3

  • at Emirates Durham ICG
  • 17:30
    North Group
    Durham
    Leics
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Worcs
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Derbys
  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Yorks

Friday Jul 3

  • at The County Ground, Taunton
  • 17:30
    South Group
    Somerset
    Gloucs
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Middlesex
  • at The Ageas Bowl
  • 19:00
    South Group
    Hants
    Glamorgan
  • at The PROBIZ County Ground
  • 19:00
    South Group
    Sussex
    Kent

Saturday Jul 4

  • at Grace Road
  • 14:30
    North Group
    Leics
    Birmingham

Sunday Jul 5

  • at Shere Bangla National Stadium
  • 08:00
    1st Twenty20
    Bangladesh
    S Africa

Sunday Jul 5

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Warwicks
    Yorks
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 11:00
    Notts
    Middlesex
  • at The County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Sussex

Sunday Jul 5

  • at Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Kent

Sunday Jul 5

  • at Queen's Park
  • 14:30
    North Group
    Derbys
    Northants
  • at New Road
  • 14:30
    North Group
    Worcs
    Durham

Monday Jul 6

  • at Queen's Park
  • 11:00
    Derbys
    Glamorgan
  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Essex

Monday Jul 6

  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Hants

Tuesday Jul 7

  • at Shere Bangla National Stadium
  • 08:00
    2nd Twenty20
    Bangladesh
    S Africa

Wednesday Jul 8

Wednesday Jul 8

  • at College Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Northants

Thursday Jul 9

  • at Grange Cricket Club
  • 10:00
    Group B
    Scotland
    UAE
  • at Grange Cricket Club
  • 14:15
    Group B
    Holland
    Afghanistan

Friday Jul 10

  • at Shere Bangla National Stadium
  • 07:00
    1st ODI
    Bangladesh
    S Africa

Friday Jul 10

  • at Harare Sports Club
  • 08:00
    1st ODI
    Zimbabwe
    India

Friday Jul 10

  • at Grange Cricket Club
  • 14:15
    Group B
    UAE
    Afghanistan

Friday Jul 10

  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Birmingham
  • at Grace Road
  • 17:30
    North Group
    Leics
    Lancashire
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 18:30
    North Group
    Notts
    Derbys
  • at Headingley
  • 19:00
    North Group
    Yorks
    Durham

Friday Jul 10

  • at Old Deer Park
  • 17:30
    South Group
    Middlesex
    Essex
  • at St. Lawrence Ground
  • 19:00
    South Group
    Kent
    Somerset
  • at The Ageas Bowl
  • 19:00
    South Group
    Hants
    Surrey
  • at The PROBIZ County Ground
  • 19:00
    South Group
    Sussex
    Glamorgan

Saturday Jul 11

  • at Rangiri Dambulla International Stad.
  • 05:30
    1st ODI
    Sri Lanka
    Pakistan

Saturday Jul 11

  • at Grange Cricket Club
  • 10:00
    Group B
    Scotland
    Holland

Saturday Jul 11

  • at Merchant Taylors' School
  • 12:00
    Middlesex
    Somerset

Sunday Jul 12

  • at Shere Bangla National Stadium
  • 07:00
    2nd ODI
    Bangladesh
    S Africa

Sunday Jul 12

  • at Harare Sports Club
  • 08:00
    2nd ODI
    Zimbabwe
    India

Sunday Jul 12

  • at Grange Cricket Club
  • 10:00
    Group B
    UAE
    Holland
  • at Grange Cricket Club
  • 14:15
    Group B
    Scotland
    Afghanistan

Sunday Jul 12

  • at The Ford County Ground
  • 11:00
    Essex
    Glamorgan

Sunday Jul 12

  • at Emirates Durham ICG
  • 11:00
    Durham
    Warwicks

Sunday Jul 12

  • at County Ground, Northampton
  • 14:30
    North Group
    Northants
    Leics
  • at Queen's Park
  • 14:30
    North Group
    Derbys
    Yorks

Sunday Jul 12

  • at College Ground
  • 14:30
    South Group
    Gloucs
    Kent

Monday Jul 13

  • at Bready
  • 10:00
    Group A
    Hong Kong
    Papua N G
  • at Civil Service Cricket Club, Stormont, Be
  • 14:15
    Group A
    Ireland
    Nepal

Monday Jul 13

  • at Kia Oval
  • 11:00
    Surrey
    Kent

Tuesday Jul 14

  • at Harare Sports Club
  • 08:00
    3rd ODI
    Zimbabwe
    India

Tuesday Jul 14

  • at College Ground
  • 14:30
    South Group
    Gloucs
    Hants

Tuesday Jul 14

  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Worcs

Wednesday Jul 15

  • at Zohur Ahmed Chowdhury Stadium
  • 07:00
    3rd ODI
    Bangladesh
    S Africa

Wednesday Jul 15

  • at Pallekele International Cricket Stadium
  • 10:00
    2nd ODI
    Sri Lanka
    Pakistan

Wednesday Jul 15

  • at Civil Service Cricket Club, Stormont, Be
  • 10:00
    Group A
    Ireland
    Papua N G
  • at Civil Service Cricket Club, Stormont, Be
  • 14:15
    Group A
    Nepal
    Hong Kong

Wednesday Jul 15

  • at College Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Leics

Wednesday Jul 15

  • at Emirates Old Trafford
  • 18:30
    North Group
    Lancashire
    Notts

Thursday Jul 16

  • at Lord's
  • 11:00
    2nd Test
    England
    Australia

Friday Jul 17

  • at The Village
  • 10:00
    Group A
    Nepal
    Papua N G
  • at The Village
  • 14:15
    Group A
    Ireland
    Hong Kong

Friday Jul 17

  • at Harare Sports Club
  • 12:00
    1st Twenty20
    Zimbabwe
    India

Friday Jul 17

  • at Nevill Ground
  • 17:30
    South Group
    Kent
    Glamorgan
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Somerset
  • at The Ford County Ground
  • 19:00
    South Group
    Essex
    Middlesex
  • at The PROBIZ County Ground
  • 19:00
    South Group
    Sussex
    Hants

Friday Jul 17

  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Yorks
  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Lancashire
  • at The County Ground, Derby
  • 19:00
    North Group
    Derbys
    Worcs
  • at Emirates Durham ICG
  • 19:00
    North Group
    Durham
    Notts

Saturday Jul 18

  • at County Ground, Northampton
  • 12:00
    Northants
    Derbys

Saturday Jul 18

  • at Edgbaston
  • 12:00
    Warwicks
    Somerset

Sunday Jul 19

  • at R. Premadasa Stadium
  • 10:00
    3rd ODI
    Sri Lanka
    Pakistan

Sunday Jul 19

  • at Taunton Vale Sports Club Ground
  • 10:30
    England Academy
    Australia

Sunday Jul 19

  • at North Marine Road
  • 11:00
    Yorks
    Worcs
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Durham
  • at Cricket Field Road
  • 11:00
    Sussex
    Notts

Sunday Jul 19

  • at Nevill Ground
  • 11:00
    Kent
    Essex
  • at Colwyn Bay
  • 11:00
    Glamorgan
    Lancashire

Sunday Jul 19

  • at Harare Sports Club
  • 12:00
    2nd Twenty20
    Zimbabwe
    India

Tuesday Jul 21

  • at Zohur Ahmed Chowdhury Stadium
  • 04:30
    1st Test
    Bangladesh
    S Africa

Tuesday Jul 21

  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    1st ODI
    England
    Australia

Wednesday Jul 22

  • at R. Premadasa Stadium
  • 10:00
    4th ODI
    Sri Lanka
    Pakistan

Wednesday Jul 22

  • at Edgbaston
  • 18:30
    North Group
    Birmingham
    Northants

Thursday Jul 23

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    2nd ODI
    England
    Australia

Thursday Jul 23

  • at The County Ground, Derby
  • 11:00
    Derbys
    Australia

Thursday Jul 23

  • at Lord's
  • 18:15
    South Group
    Middlesex
    Surrey
  • at The Ageas Bowl
  • 18:30
    South Group
    Hants
    Somerset

Friday Jul 24

  • at TBC
  • 12:00
    Gloucestershire
    England Academy

Friday Jul 24

  • at The County Ground, Taunton
  • 17:30
    South Group
    Somerset
    Middlesex
  • at The Ford County Ground
  • 18:30
    South Group
    Essex
    Kent
  • at The Swalec Stadium
  • 18:30
    South Group
    Glamorgan
    Gloucs
  • at Kia Oval
  • 18:30
    South Group
    Surrey
    Sussex

Friday Jul 24

  • at Grace Road
  • 17:30
    North Group
    Leics
    Notts
  • at New Road
  • 17:30
    North Group
    Worcs
    Lancashire
  • at County Ground, Northampton
  • 18:30
    North Group
    Northants
    Durham
  • at Headingley
  • 18:30
    North Group
    Yorks
    Birmingham

Saturday Jul 25

  • at The John Fretwell Sporting Complex
  • 10:30
    Group B
    Notts
    Warwicks

Saturday Jul 25

  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Group A
    Northants
    Durham

Sunday Jul 26

  • at Mahinda Rajapaksha International Cricket Stadium
  • 10:00
    5th ODI
    Sri Lanka
    Pakistan

Sunday Jul 26

  • at New Road
  • 10:30
    3rd ODI
    England
    Australia

Sunday Jul 26

  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Group A
    Somerset
    Derbys
  • at North Marine Road
  • 10:30
    Group A
    Yorks
    Gloucs
  • at Grace Road
  • 10:30
    Group A
    Leics
    Surrey

Sunday Jul 26

  • at Cricket Field Road
  • 10:30
    Group B
    Sussex
    Lancashire
  • at The John Fretwell Sporting Complex
  • 10:30
    Group B
    Notts
    Glamorgan
  • at Lord's
  • 10:30
    Group B
    Middlesex
    Warwicks
  • at Nevill Ground
  • 10:30
    Group B
    Kent
    Essex

Monday Jul 27

  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Group A
    Durham
    Worcs
  • at Kia Oval
  • 14:00
    Group A
    Surrey
    Northants
  • at The County Ground, Derby
  • 14:00
    Group A
    Derbys
    Yorks

Monday Jul 27

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    Group B
    Hants
    Sussex
  • at The Ford County Ground
  • 14:00
    Group B
    Essex
    Lancashire

Tuesday Jul 28

  • at The Swalec Stadium
  • 14:00
    Group B
    Glamorgan
    Kent

Wednesday Jul 29

  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Group A
    Somerset
    Durham
  • at Kia Oval
  • 10:30
    Group A
    Surrey
    Yorks
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Group A
    Gloucs
    Derbys
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    Group A
    Northants
    Leics

Wednesday Jul 29

  • at Stanley Park
  • 10:30
    Group B
    Lancashire
    Middlesex
  • at The Ford County Ground
  • 14:00
    Group B
    Essex
    Warwicks

Wednesday Jul 29

  • at Edgbaston
  • 11:00
    3rd Test
    England
    Australia

Thursday Jul 30

  • at Shere Bangla National Stadium
  • 04:30
    2nd Test
    Bangladesh
    S Africa

Thursday Jul 30

  • at New Road
  • 10:30
    Group A
    Worcs
    Yorks

Thursday Jul 30

  • at Haslegrave Ground
  • 11:00
    England U19
    Unicorns

Thursday Jul 30

  • at The PROBIZ County Ground
  • 14:00
    Group B
    Sussex
    Notts
  • at St. Lawrence Ground
  • 14:00
    Group B
    Kent
    Hants

Thursday Jul 30

  • at R. Premadasa Stadium
  • 14:30
    1st Twenty20
    Sri Lanka
    Pakistan

Friday Jul 31

  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Group A
    Somerset
    Worcs
  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Group A
    Durham
    Surrey
  • at Grace Road
  • 10:30
    Group A
    Leics
    Gloucs
  • at The County Ground, Derby
  • 14:00
    Group A
    Derbys
    Northants

Friday Jul 31

  • at Radlett Cricket Club
  • 11:30
    Group B
    Middlesex
    Kent
  • at The Swalec Stadium
  • 14:00
    Group B
    Glamorgan
    Essex

Saturday Aug 1

  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Group B
    Hants
    Middlesex

Saturday Aug 1

  • at Haslegrave Ground
  • 11:00
    England Academy
    Australia

Saturday Aug 1

  • at R. Premadasa Stadium
  • 14:30
    2nd Twenty20
    Sri Lanka
    Pakistan

Sunday Aug 2

  • at The Ford County Ground
  • 10:30
    Group B
    Essex
    Notts
  • at St. Lawrence Ground
  • 10:30
    Group B
    Kent
    Sussex
  • at The Swalec Stadium
  • 10:30
    Group B
    Glamorgan
    Hants
  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    Group B
    Lancashire
    Warwicks

Sunday Aug 2

  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Group A
    Durham
    Yorks
  • at New Road
  • 10:30
    Group A
    Worcs
    Northants
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Group A
    Gloucs
    Somerset
  • at Woodbridge Road
  • 10:30
    Group A
    Surrey
    Derbys

Monday Aug 3

  • at Headingley
  • 10:30
    Group A
    Yorks
    Leics
  • at County Ground, Northampton
  • 14:00
    Group A
    Northants
    Somerset

Monday Aug 3

  • at Edgbaston
  • 14:00
    Group B
    Warwicks
    Glamorgan
  • at The PROBIZ County Ground
  • 14:00
    Group B
    Sussex
    Middlesex

Tuesday Aug 4

  • at Aigburth
  • 10:30
    Group B
    Lancashire
    Notts
  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    Group B
    Hants
    Essex

Tuesday Aug 4

  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Group A
    Gloucs
    Durham
  • at The County Ground, Derby
  • 14:00
    Group A
    Derbys
    Leics
  • at Kia Oval
  • 14:00
    Group A
    Surrey
    Worcs

Tuesday Aug 4

  • at Emirates Durham ICG
  • 11:00
    Only Test
    England U19
    Australia U19

Tuesday Aug 4

  • at St. Lawrence Ground
  • 12:00
    Kent
    Northants

Wednesday Aug 5

  • at St. Helen's
  • 10:30
    Group B
    Glamorgan
    Sussex
  • at Castle Park
  • 10:30
    Group B
    Essex
    Middlesex
  • at Edgbaston
  • 14:00
    Group B
    Warwicks
    Hants

Wednesday Aug 5

  • at New Road
  • 10:30
    Group A
    Worcs
    Gloucs
  • at North Marine Road
  • 10:30
    Group A
    Yorks
    Somerset

Thursday Aug 6

  • at Grace Road
  • 10:30
    Group A
    Leics
    Durham

Thursday Aug 6

  • at Lord's
  • 10:30
    Group B
    Middlesex
    Notts

Thursday Aug 6

  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 11:00
    4th Test
    England
    Australia

Thursday Aug 6

  • at St. Helen's
  • 11:00
    Glamorgan
    Gloucs

Friday Aug 7

  • at North Marine Road
  • 11:00
    Yorks
    Durham
  • at Lord's
  • 11:00
    Middlesex
    Sussex
  • at New Road
  • 11:00
    Worcs
    Notts
  • at The Ageas Bowl
  • 11:00
    Hants
    Warwicks

Friday Aug 7

  • at Castle Park
  • 11:00
    Essex
    Surrey
  • at Grace Road
  • 11:00
    Leics
    Derbys

Saturday Aug 8

  • at St. Lawrence Ground
  • 10:30
    Group B
    Kent
    Lancashire

Tuesday Aug 11

  • at Roseworth Terrace
  • 10:30
    1st ODI
    England U19
    Australia U19

Tuesday Aug 11

  • at St. Lawrence Ground
  • 11:00
    Only Test
    England
    Australia

Wednesday Aug 12

  • at TBC
  • 17:30
    Quarter Final 1
    QF 1
    QF 2

Thursday Aug 13

  • at TBC
  • 17:30
    Quarter Final 2
    QF 3
    QF 4

Friday Aug 14

  • at Queen's Park
  • 10:30
    2nd ODI
    England U19
    Australia U19

Friday Aug 14

  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Australia

Friday Aug 14

  • at Kingsmead
  • 17:00
    1st Twenty20
    S Africa
    New Zealand

Friday Aug 14

  • at TBC
  • 17:30
    Quarter Final 3
    QF 5
    QF 6

Saturday Aug 15

  • at TBC
  • 14:30
    Quarter Final 4
    QF 7
    QF 8

Sunday Aug 16

  • at Supersport Park
  • 13:00
    2nd Twenty20
    S Africa
    New Zealand

Monday Aug 17

  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Group A
    Northants
    Gloucs
  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Group A
    Durham
    Derbys
  • at New Road
  • 10:30
    Group A
    Worcs
    Leics
  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Group A
    Somerset
    Surrey

Monday Aug 17

  • at Rugby School
  • 10:30
    Group B
    Warwicks
    Sussex
  • at Lord's
  • 10:30
    Group B
    Middlesex
    Glamorgan
  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    Group B
    Hants
    Lancashire
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 14:00
    Group B
    Notts
    Kent

Monday Aug 17

  • at The County Ground, Derby
  • 14:00
    3rd ODI
    England U19
    Australia U19

Tuesday Aug 18

  • at The County Ground, Derby
  • 10:30
    Group A
    Derbys
    Worcs
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Group A
    Gloucs
    Surrey
  • at Grace Road
  • 10:30
    Group A
    Leics
    Somerset
  • at Headingley
  • 10:30
    Group A
    Yorks
    Northants

Wednesday Aug 19

  • at Supersport Park
  • 11:30
    1st ODI
    S Africa
    New Zealand

Wednesday Aug 19

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    Group B
    Lancashire
    Glamorgan
  • at Edgbaston
  • 14:00
    Group B
    Warwicks
    Kent
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 14:00
    Group B
    Notts
    Hants
  • at The PROBIZ County Ground
  • 14:00
    Group B
    Sussex
    Essex

Thursday Aug 20

  • at Grace Road
  • 10:30
    4th ODI
    England U19
    Australia U19

Thursday Aug 20

  • at Kia Oval
  • 11:00
    5th Test
    England
    Australia

Friday Aug 21

  • at The County Ground, Taunton
  • 11:00
    Somerset
    Worcs
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 11:00
    Notts
    Warwicks
  • at Emirates Durham ICG
  • 11:00
    Durham
    Middlesex
  • at The PROBIZ County Ground
  • 11:00
    Sussex
    Yorks

Friday Aug 21

  • at The County Ground, Derby
  • 11:00
    Derbys
    Kent
  • at Bristol County Ground
  • 11:00
    Gloucs
    Surrey
  • at Emirates Old Trafford
  • 11:00
    Lancashire
    Glamorgan
  • at County Ground, Northampton
  • 11:00
    Northants
    Leics

Saturday Aug 22

  • at New Road
  • 10:30
    5th ODI
    England U19
    Australia U19

Sunday Aug 23

  • at Senwes Park
  • 09:00
    2nd ODI
    S Africa
    New Zealand

Tuesday Aug 25

  • at TBC
  • 10:30
    Quarter Final 2
    QF 3
    QF 4

Tuesday Aug 25

  • at TBC
  • 10:30
    Quarter Final 1
    QF 1
    QF 2

Wednesday Aug 26

  • at TBC
  • 10:30
    Quarter Final 3
    QF 5
    QF 6

Wednesday Aug 26

  • at Kingsmead
  • 11:30
    3rd ODI
    S Africa
    New Zealand

Wednesday Aug 26

  • at The Ford County Ground
  • 19:00
    1st Twenty20
    England
    Australia

Thursday Aug 27

  • at TBC
  • 10:30
    Quarter Final 4
    QF 7
    QF 8

Thursday Aug 27

  • at Civil Service Cricket Club, Stormont, Be
  • 10:45
    Only ODI
    Ireland
    Australia

Friday Aug 28

  • at The PROBIZ County Ground
  • 19:00
    2nd Twenty20
    England
    Australia

Saturday Aug 29

  • at Edgbaston
  • 11:00
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Saturday Aug 29

  • at Edgbaston
  • 14:30
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Saturday Aug 29

  • at Edgbaston
  • 18:45
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Monday Aug 31

  • at The Swalec Stadium
  • 10:30
    3rd Twenty20
    England
    Australia

Monday Aug 31

  • at The Swalec Stadium
  • 15:00
    Only Twenty20
    England
    Australia

Tuesday Sep 1

  • at Headingley
  • 10:30
    Yorks
    Somerset
  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Durham
    Hants
  • at New Road
  • 10:30
    Worcs
    Sussex
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Middlesex

Tuesday Sep 1

  • at Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Derbys
  • at The Ford County Ground
  • 10:30
    Essex
    Northants
  • at Grace Road
  • 10:30
    Leics
    Gloucs
  • at St. Lawrence Ground
  • 10:30
    Kent
    Lancashire

Thursday Sep 3

  • at The Ageas Bowl
  • 14:00
    1st ODI
    England
    Australia

Saturday Sep 5

  • at Lord's
  • 10:30
    2nd ODI
    England
    Australia

Saturday Sep 5

  • at Haslegrave Ground
  • 12:00
    England Women D
    England Academy

Sunday Sep 6

  • at TBC
  • 10:30
    Semi Final 1
    SF 1
    SF 2

Monday Sep 7

  • at TBC
  • 10:30
    Semi Final 2
    SF 3
    SF 4

Tuesday Sep 8

  • at Emirates Old Trafford
  • 14:00
    3rd ODI
    England
    Australia

Wednesday Sep 9

  • at The County Ground, Derby
  • 10:30
    Derbys
    Essex
  • at The Swalec Stadium
  • 10:30
    Glamorgan
    Kent

Wednesday Sep 9

  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30
    Notts
    Durham
  • at Lord's
  • 10:30
    Middlesex
    Yorks
  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Hants

Friday Sep 11

  • at Headingley
  • 10:30
    4th ODI
    England
    Australia

Sunday Sep 13

  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    5th ODI
    England
    Australia

Monday Sep 14

  • at Emirates Old Trafford
  • 10:30
    Lancashire
    Surrey
  • at St. Lawrence Ground
  • 10:30
    Kent
    Gloucs
  • at Grace Road
  • 10:30
    Leics
    Essex
  • at County Ground, Northampton
  • 10:30
    Northants
    Glamorgan

Monday Sep 14

  • at Emirates Durham ICG
  • 10:30
    Durham
    Worcs
  • at Edgbaston
  • 10:30
    Warwicks
    Notts
  • at The PROBIZ County Ground
  • 10:30
    Sussex
    Somerset
  • at The Ageas Bowl
  • 10:30
    Hants
    Yorks

Saturday Sep 19

  • at Lord's
  • 10:30
    Final
    Finalist 1
    Finalist 2

Tuesday Sep 22

  • at Headingley
  • 10:30
    Yorks
    Sussex
  • at New Road
  • 10:30
    Worcs
    Middlesex
  • at The County Ground, Taunton
  • 10:30
    Somerset
    Warwicks
  • at Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30
    Notts
    Hants

Tuesday Sep 22

  • at The County Ground, Derby
  • 10:30
    Derbys
    Leics
  • at Kia Oval
  • 10:30
    Surrey
    Northants
  • at The Ford County Ground
  • 10:30
    Essex
    Lancashire
  • at Bristol County Ground
  • 10:30
    Gloucs
    Glamorgan

Thursday Nov 5

  • at Brisbane Cricket Ground
  • 01:00
    1st Test
    Australia
    New Zealand

Friday Nov 13

  • at WACA Ground
  • 03:30
    2nd Test
    Australia
    New Zealand

Friday Nov 27

  • at Adelaide Oval
  • 05:00
    3rd Test
    Australia
    New Zealand

Thursday Dec 10

  • at Bellerive Oval, Hobart
  • 00:30
    1st Test
    Australia
    W Indies

Saturday Dec 26

  • at Melbourne Cricket Ground
  • 00:30
    2nd Test
    Australia
    W Indies

Saturday Dec 26

  • at Kingsmead
  • 09:00
    1st Test
    S Africa
    England

Saturday Jan 2 2016

  • at Newlands
  • 09:30
    2nd Test
    S Africa
    England

Sunday Jan 3 2016

  • at Sydney Cricket Ground
  • 00:30
    3rd Test
    Australia
    W Indies

Thursday Jan 14 2016

  • at New Wanderers Stadium
  • 09:30
    3rd Test
    S Africa
    England

Friday Jan 22 2016

  • at Supersport Park
  • 09:30
    4th Test
    S Africa
    England

Wednesday Feb 3 2016

  • at Chevrolet Park
  • 12:30
    1st ODI
    S Africa
    England

Saturday Feb 6 2016

  • at St George's Park
  • 12:30
    2nd ODI
    S Africa
    England

Tuesday Feb 9 2016

  • at Supersport Park
  • 09:00
    3rd ODI
    S Africa
    England

Friday Feb 12 2016

  • at New Wanderers Stadium
  • 12:30
    4th ODI
    S Africa
    England

Sunday Feb 14 2016

  • at Newlands
  • 09:00
    5th ODI
    S Africa
    England

Friday Feb 19 2016

  • at Newlands
  • 17:00
    1st Twenty20
    S Africa
    England

Sunday Feb 21 2016

  • at New Wanderers Stadium
  • 13:30
    2nd Twenty20
    S Africa
    England

Friday Mar 4 2016

  • at Kingsmead
  • 17:00
    1st Twenty20
    S Africa
    Australia

Sunday Mar 6 2016

  • at New Wanderers Stadium
  • 13:30
    2nd Twenty20
    S Africa
    Australia

Wednesday Mar 9 2016

  • at Newlands
  • 17:00
    3rd Twenty20
    S Africa
    Australia